Nyt kun voitto tuli viisuista niin tuli mieleeni kirjoituksista joissa saatananpalvontaankin on viitattu että en kyllä missään vaiheessa kuullut mitään sellaista että uskovaiset voisi hernettä nenään vetää. Jos muistan laulunsanoja oikein niin siinähän tavataan taivaassa niin rokkarit kuin muutkin. Siellä mainitaan demoneista joista minua on ainakin uhkailtu ties kuinka monesti. Jos siitä ääneen lauletaan niin sehän on oikein että tulee sekin puoli kuulluksi.
Lordi
4
314
Vastaukset
- Just a mirrow
Jotkut kauheen näköiset naamarit saavat uskikset pelkäämään varjojaankin!
Ei vaatteet miestä tee, eikä naamari Lordista pirua!
Kauniita puhuva hurskastelija, "vitivalkoisiin puettu", eka luokan matkalippua taivaaseen kätösissään pitelevä, saattaa haista kalmalle ilman "vitivalkokuteitaan", ja eka luokan matkalippu taivaaseen, osottautuakin eka luokan paikaksi liukumäkeen omiin kuviteltuihin helvetteihinsä!!!
Kyllä moni "tosiuskis" jää toiseksi Lordin rinnalla, Jumalan kasvojen ja Tämän armon edessä, Elämän Kirjaa avatessa!- Jouko Kalevi
Meillä ainakin kotona oli naamio kokouksissa joka heitettiin kuvaannollisesti pois kun päästiin kotiin ja pois toisten uskovaisten silmistä. Sitten voi panetella ja haukkua kaikki saarnaajat ja tuttavat kotiporukasta puhumattakaan. En väitä että kaikki on samanlaisia mutta semmoista se vain oli joka teki sellaisen vaikutuksen että en pidä uskovaisia ainakaan yhtään parempina ihmisinä kuin itseänikään. Paljon seuranneena ja ihmetttelevänä olen kyllä tullut siihen tulokseen että uskovaiset on kaikkein suvaisemattomampia ja itsekkäinpiä ihmisiä. On se kumma että heillä Jumala on rankaiseva ja taas minulla rakastava ja anteeksiantava pienistä hairahduksistanikin huolimatta.
- Pelännyt
Lordin laulun sanoissa on hengellisesti hyvääkin. Sen sijaan takavuosina uskovaisissa kodeissakin taajaan seurattu Rölli-peikko ei lauluissaan hengen asioista juuri piitannut. Paholaisen asussa vain juoksenteli pitkin metsiä.
- Just a mirrow
Kreikkalaisilla oli "pakanallista" esitystä biisien välillä ja jossain biisissä näkyi ainakin kahdella taustaesiintyjällä olevan pirunnaamarit sarveineen.
Miksi niihin ei kiinnitetty huomiota?
Ja jos alettaisiin käymään kaikki sanat, kaikista biiseistä läpi, niin mitähän sieltä mahtaisi löytyä?
Eivät euroviisut ole mitkään herätyskokoukset!
Mutta....
Lordin voitto ajaa uskovaisten asiaa!
Tuo nyt uskovaiset protesteineen näkyviin ja edistää siis heidän kamppailuaan sieluista!
Lordi tulee saamaan ihmisiä enemmän uskoon, kuin kaikki tosiuskissaarnaajat yhteensä!
Näin on kuulkaas pieksut!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti26216720Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist235387- 1152548
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar152019Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361751Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?111978- 59944
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto28850Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?43848