Ollessani nuori tutkin Jehovan todistajien kanssa erästä kirjaa,mutta sitten muutin kaupunkiin v.1975 talvella.
Ymmärsin että jotain suurta piti tapahtuman sinä vuonna mitä se oli?En ainakaan minä ole mitään huomannut.Kertoisiko joku?
Tutkiskelu jäi kesken
9
566
Vastaukset
- ihmeempää
Ihmiskunta täytti 6000 vuotta.
- Markku_Meilo
>>Ihmiskunta täytti 6000 vuotta.
Ihmiskunta täytti Vartiotorniseuralle 6000 vuotta jo toistamiseen, edelliset synttärit olivat vuosisadan verran aiemmin.
Edelliset kuustuhatvuotissynttärit olivat neljä vuosikymmentä ennen ensimmäisen lopun ajan päättymistä. Jälkimmäiset synttärit olivat 61 vuotta toisen lopun ajan alkamisen jälkeen. Tästä voisi päätellä, että vuodelle 2076 Vartiotorniseuralla on taas jokin erikoistarjous.
Kuten vuoden 1872/1873/1874 (valitse itsellesi soveltuvin näkemys) synttäreihin, niin vuoden 1975 synttäreihin kohdistui muitakin täyttymättömiä Vartiotorniseuran odotuksia. Kun niitä ei ilmaantunut, ilmoitetun "viikkojen tai kuukausien" aikarajan sisällä, niin se osuus synttäriylläristä vaietaan nykyään yhtä kuoliaaksi kuin 1874 parousia. - salaisuus?
Ja löytyykö tieteellistä vahvistusta???Siihenhän te niin usein vetoatte!!!
- lavanpalvelija
Laskelmíemme mukaan lokakuussa 6000 vuotta ihmisen luomisesta tuli täyteen.
- salaisuus?
Oletko tutustunt oikeaan laskuoppiin?????
- Emeritus-Corrector
Joo siis yksi jehnujen maailmanlopuista piti tapahtua silloin syksyllä 1975. Ja kun loppua ei sitten tullutkaan - kuten ei aikaisempinakaan ennustettuina vuosina - niin jeppulat alkoivat selittää että loppu tulisi syksystä 1975 laskien sen ajan kuluttua jonka Aadam oli yksin parattiisissa ennen Eevan luomista. Sillä raamatunvastaisella höpötyksellä saatiin taas porukkaa talutettua pässinnarussa seuraavat vuodet.
-Corrector- - Lähimmäinen.
Olen vielä mukana, aloin tutkimaan v.1973 miksi olen mukana? Koska en ole vuosilukutodistaja niinkuin monet Exät! Vain Jehova tietää koska loppu tulee!
- menossa mukana
Mielestäni olet hieman yksinkertainen narussa kuljetettava, mutta voinhan olla väärässäkin.
Ihmetyttää tuo luopio-vainosi. Tämäkään avaus ei liittynyt mitenkään luopioihin, mutta vastauksessasi katsoit asiaksesi viitata ex-jt:in. Pelkäätkö heitä niin paljon, vai yritätkö jotenkin pönkittää egoasi sillä että poljet muita? Sitä kutsutaan yleisesti huonoksi itsetunnoksi. - salaisuus?
etteikö elossa säilyminen -75 olisi ollut yksi totuuden siemen. Nyt pidät kiinni uskostasi oman itsetuntosi takia. Kukapa mielellään myöntäs erehtyneensä. Omasta kokemuksesta voin kertoa, kuinka helpottavaa katsoa tosiasiat silmästä silmään ja tehdä siihen kuuluvat ratkaisut.
Tyytyväinen X jt
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m2925496- 705066
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest484166- 513850
- 423493
SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo893133Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv723006- 422197
- 492138
UMK-juontajakaksikon pari isoa "mokaa" ihmetyttää - Mitäs tykkäsit Syköstä ja Uotisesta juontajina?
Tänä vuonna UMK-lavalla nähtiin artistien lisäksi juontajakolmikko Jorma Uotinen, Sami Sykkö ja Jasmin Beloued. Juontami272088