IRAN: Tähdet rintaan vääräuskoisille

Han DL

Iranin islamilainen parlamentti päätti pari päivää sitten, että tästedes maan juutalaisten on kannettava keltaista tähteä liikkuessaan kotinsa ulkopuolella.
Samassa yhteydessä päätettiin, että maan kristittyjen tulee pitää punaista tähteä liikkuessaan kotinsa ulkopuolella.

Iranin presidentti vahvisti lain välittömästi.
Yksi presidentin selityksistä oli, että maansa oikeauskoiset islamilaiset erottaisivat kuka kuuluu mihinkin uskonnolliseen tai poliittiseen ryhmään.

Etelä-Afrikka oli boikotissa kymmeniä vuosia apartheid systeeminsä vuoksi. Varsinkin Ruotsi ja Suomi olivat kovia arvostelemaan E-Afrikan apartheidiä.
Nyt kun islamilainen uskonnollinen rasismi ja natsismi on oikein Iranin parlamentissa hyväksytty, niin Ruotsi ja Suomi ovat pysyneet hiirenhiljaa. Ei sovi unohtaa myöskään Iranin presidentin uhkausta pyyhkiä Israel maailmankartalta lopullisesti.

Suutansa eivät ole avanneet Persson, eikä Halonen tai Tuomioja tästä maailmaa kuohuttavasta asiasta, puhumattakaan että olisivat tuominneet Iranin johdon lausunnot.

Mitä / millaisia me oikein olemme? Mitä on Halosen ja Tuomiojan moraali ja käsitys ihmisoikeuksista, ja mitä sisältää sossujen masinoima nimike Halosesta "arvojohtajana" ?

Laitetaanko vastaavsti Suomessa keltainen tai punainen puolikuu muslimien rintapieliin? Tähän voisi vastata Halosen ja Tuomiojan lisäksi myöskin piispa Paarma.

11

470

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Remyjä

      paska koko suomen johto jos ei asiaan saada kommenttia!!!!!

      • rejalisti

        kun tuollaisiin perättömiin huhuihin ei usko kuin pahaiset akat!


      • jumalautasaatana

        koko maan johto.asevoimat valtaan.ja vallataan ruotsi.


    • Hon Ok

      Sehän on kätevää, kun maassa ei ole aidattuja ghettoja kuten israeelissa. Siellä taas on lukuisien tarkastuspisteiden ansiosta kätevämpää ja luotettavampaa käyttää merkintää uskonnosta henkilöllisyystodistuksessa. Jos maamme valtaapitävät avaisivat suunsa aina ihmisoikeuksien loukkauksia havaitessaan, hehän olisivat kuin kalat kuivalla maalla.

      • jumalautasaatana

        helvetin juutalaiset kiduttaa siella palestiinalaisia niin pahasti ku pystyy,eivät sentäs vielä uunin lappaa.usa voi painuu vittuun uhmaulkopolitiikkansa kanssa.iranille ydinase.onhan israelillaki.se on se kauhun tasapaino,kun kummalaki on ydinase-ei synny sotaa?


    • Jones S

      Vastahan Halonen antoi terroristijärjestö Hamasin rahankerääjälle 2.7 milj. euroa.
      Piispa Paarma on edelleenkin nuolemassa imaami Koharin persettä pilakuvakohun vuoksi.

    • harrat

      Niin se vaan tämä ISLAMIN Perkeleellinen, rasistinen, Kristinuskoa ja Juutalaisuutta vihaava Demoninen Henkivalta jyllää ja möyryää ja mitä onkaan vielä edessä. Suomen Presidentti on niin sinisilmäinen, kaikille lobaali ja myötämielinen, että ei häneltä kuulu Kyllä tai Ei kannanottoja. Minusta hän on sellainen "antaa kaikkien kukkien kukkia, täti" ja leveä hymy päälle. Nyt tarvittaisi Winston Churchill:n kaltaisia politiikkoja. Hän oli ainoa politiikko, englannissa joka varoitteli Hitleristä ja sanoi, että Hitler voisi ehkä hyökätä Englantiin. Kukaan ei oikein uskonut hänä aluksi. Ja hänen mielipiteitään vastaan hyökättiin. Myöhemmin nähtiin hänen kaukonäköisyytensä olevan oikeaa ja hänestä tul Englannin pääministeri. Joka johti sotaa Natsi-saksaa vastaan. Missä on Suomen Winston Churchillit ?.

      • mieltä_että

        kaikkinainen viha, tuhoaminen, harhauttelu on toivon mukaan tuhoon tuomittu. Hyökkäystä voi harvoin puolusetella millään, mutta puolustautumista ja varjelua voi.


      • on nyt hiljaa?

        Ei ollut ainakaan apartheid politiikan aikoihin.
        Uutta Churchilliä tarvitsee koko Eurooppa. Missähän olisimme ilman Usata ? !


      • jo muutaman
        on nyt hiljaa? kirjoitti:

        Ei ollut ainakaan apartheid politiikan aikoihin.
        Uutta Churchilliä tarvitsee koko Eurooppa. Missähän olisimme ilman Usata ? !

        kerran toisen maailmansodan jälkeen. Ainakin siltä tuntuu. Todistakoon toista ken pystyy.


    • VeToSa

      Menisitkö valehtelemaan muualle?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      73
      4527
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      105
      3769
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      142
      3463
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      37
      1970
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      69
      1921
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1219
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      118
      1035
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      127
      944
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      55
      925
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      837
    Aihe