Hirviöidemme työasuun kuuluvat maskit, ei se kansamme "alemmuudesta" sikiä kuten Hitman-1 alempana provoaa. Kaikki lordilaiset ovat pikkupojasta asti olleet suuria KISS-faneja ja tuokin bändi onnistui lähes vuosikymmenen pakoilemaan kameroita maskitta.
Nyt Aftonbladetin onnistui ostaa 7-päivää lehden vanhat kuvat Putaansuusta ja kahdesta muusta, mutta tärkeintä on ettei Lordi päästä hommaa karkaamaan käsistä. Bändille ei olisi eduksi, että lehdet olisivat täynnä uusia kuvia arkitamineissa. Kun jotain tehdään, niin tehdään sitten kunnolla ja kun ollaan töissä, ollaan duunitamineissa. Suomalainen media voisi Lordin pyyntöä kunnioittaa, mutta tietäähän paparazzit. Leipä on tiukassa, jos ei ole täysi kusipää?
Hitman-1 tapaisten surkeiden provoilijoiden yritystä haalistaa Lordia ja historiallisen voiton arvoa, on vaikea ymmärtää. Ehkä tämän "upseerismiehen" mielestä olisi ollut parempi lähettää Tomi Metsäketo miehekkäästi uikuttamaan ikäväänsä Mariaan ja mieluummin Suomen armeijan asepuvussa?
Eipä sorruta ainakaan kansallistautiimme kateuteen Lordin rynnistystä ja suosiota seuratessamme. Ollaan mieluummin ylpeitä, että
Lordi onnistui YHDISTÄMÄÄN heavy-musiikin ystävät ympäri Eurooppaa ja sai paljon uutta yleisöä koko viisuille. Näkyvimpiä tukijoita oli englanninkielinen metallimagazine KERRANG, joka kotisivulleen laitti kuvan Lordista ja kannusti äänestämään sanoin: " ÄÄNI LORDILLE ON ÄÄNI HEAVYMUSIIKILLE! ÄÄNESTÄ LORDIA!" Ja perään puhelinnumerot joihin soittaa eri maissa.
Myös monet pelkästään rockia soittavat radiokanavat ympäri Eurooppaa soittivat ensimmäistä kertaa euroviisuehdokasta ja liputtivat Lordin puolesta. Sanoma meni läpi ja lopputuloksena oli kaikkien aikojen SUURIN PISTEMÄÄRÄ ikinä.
Kaikki eivät varmastikaan äänestäneet siis biisiä vaan genreä ja halusivat HEAVYN pärjäävän mahdollisimman hyvin. Kun muiden laulujen äänet jakaantuivat, yhdisti Lordi nyt rokkareita ja rockhenkisiä enemmän kuin kukaan uskalsi odottaa etukäteen.
Lordin maskit ja hirviömeininki oli se lopullinen mauste, millä monsterimme oli kaikkien puheenaiheena niin paikan päällä kuin muissa Euroopan maissa. Ja näköjään vielä kauan eteenkinpäin...tästä pieni kansa ammentaa koko tulevan kesän parempaa itsetuntoa. Kaikenmaailman Hitmaneistä huolimatta...
LORDI ASK: "WHAT MASKS?"
4
2450
Vastaukset
- R:oi puhuu
Noin se on. En nyt sit tiedä siitä hitmanista tuolla taaempana mikä sillä oli kun ei voitto maistu.
Suomi jees!
Rock´n roll jees!
Lordi jees!
Ollaan täällä omina aitoina itsenämme niin hyvin menee!!! - hallelujaa!!
Lordi Aftonbladetin haastattelussa kertoi terveisiä Carolalle: "Näkkileipä." heh. Pakkoruotsi toimii..
Vad vill ni säga till Carola?
- Knäckebröd. Det är vad jag kan på svenska. Men tack Sverige för tolvan, säger Mr Lordi till aftonbladet.se direkt efter tävlingen.
http://www.aftonbladet.se/vss/noje/story/0,2789,828867,00.html- aftonbladetissa
http://www.aftonbladet.se/vss/noje/story/0,2789,829151,00.html
ei kovin pelottavan näköinen tapaus ilman maskeja :)
- on hän
Tuolla on:
http://www.lexingtonfilm.com/pecosbillputaansuu.jpg
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse564244SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo2894127Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1653650Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky923545Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä853111Korpelanvaara
Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit312477Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv361875Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575681773Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.161763- 371680