Heikki Silvennoinenhan on ainakin kotoisin Kangasalta. Onko muita kuuluisuuden henkilöitä? Asuukohan Heikki vielä Kangasalla?
Heikki Silvennoinen
19
7193
Vastaukset
- saarikylissä
Heikki asuu tietääkseni nykyään Pälkäneellä, vaikka lehdissä puhutaankin Kangasalasta. Juuri tuossa rajalla, saarikylissä. Kaunista seutua.
- Tarkeelalainen
Vankasti samaa mieltä. Kappale kauneinta Kangasalaa ja Suomea on Saarikylät. Vaikka taitamattoman maamittarin oikku veikin pääsaaresta pikku palan naapuripitäjään. Joskus Ruotsinvallan aikaan. Asiasta kiinnostunut löytää faktat kirjasta Salon kuiske 2001.
Mitä julkkiksiin tulee niin Saarikylien kesäasukkaitten lista täyttäisi puoli Seiskaa. Vaan hienotunteiset hämäläiset ei näitä juttuja levittele. Löhötköön julkimot rauhassa huviloillaan, tai syventykööt luovaan työhön. Kylän taloista löytyy päteviä kesäpiikoja, jotta luovat henkilöt voi keskittyä siihen mitä parhaiten osaavat. - harrastava
Tarkeelalainen kirjoitti:
Vankasti samaa mieltä. Kappale kauneinta Kangasalaa ja Suomea on Saarikylät. Vaikka taitamattoman maamittarin oikku veikin pääsaaresta pikku palan naapuripitäjään. Joskus Ruotsinvallan aikaan. Asiasta kiinnostunut löytää faktat kirjasta Salon kuiske 2001.
Mitä julkkiksiin tulee niin Saarikylien kesäasukkaitten lista täyttäisi puoli Seiskaa. Vaan hienotunteiset hämäläiset ei näitä juttuja levittele. Löhötköön julkimot rauhassa huviloillaan, tai syventykööt luovaan työhön. Kylän taloista löytyy päteviä kesäpiikoja, jotta luovat henkilöt voi keskittyä siihen mitä parhaiten osaavat.Kyllä tämä Kangasala-Pälkäne seutu on kesäisin yhtä tähtiloistoa. Pälkäneelläkin kesäisin kaupassa törmää lähes aina jonkin sortin näyttelijään, juontajaan tai poliitikkoon. Talvella on toisin.
- joitain
esim. sulevi peltola on syntyny täällä ja jonkin verran muitakin kummeleita on täältäpäin tai asuu täällä
- punainen
kitara, seppo tammilehto
- myös
Pentti ja Heini Hietanenkin Kangasalta.
- YLE TV1
toimittaja Mirja Pyykkö.
- tietty ..
YLE TV1 kirjoitti:
toimittaja Mirja Pyykkö.
Jari Salmi (Pulkkinen) ja sitten se Metsolat-sarjasta tuttu kaveri
- lovejoy
Pitääkö niitä täälläkin alkaa jahtaamaan? Antakaa ihmisten olla omissa oloissaan ja katselkaa niitä sitten kun ovat telkkarissa tai lavalla. 7-kulttuuri pois Suomesta!
- Anonyymi
Silvennoinen asuu meillä pmäellä .Tä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Silvennoinen asuu meillä pmäellä .Tä.
Ahti pekkanen
- Anonyymi
Zachris Topelius.
- Anonyymi
Jussi " Avant" Haavisto Kunnallispolitikko.
- Anonyymi
jussi puhuu ja muut ei ymmärrä mitään,saati saa selvää.
- Anonyymi
Sladey alastonkuvajaa Asemalla Halimajärven rannalla.
Siellä oli kyllä komeeta lyydiä. Muisti pätkii nimen suhteen mutta on tosta jo aikaa. - Anonyymi
Erno Poskimo lienee kans Kangasalta, samoin Alli Kuikamoinen
- Anonyymi
Naapurin ahti lintubongari.
- Anonyymi
Laiska-Jaakko
- Anonyymi
hokkasen timo asuu kanssa vaimosa kans. pika tallu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2082824Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1672501Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061162- 67990
Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies123982Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait267942Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka317909Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20899Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k507858Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22768