Luin juuri Rusin muistelmat Ahtisaaren presidenttikaudelta. Uskomatonta, jatkuvaa selkäänpuukotusta Ahtisaarta vastaan. Avustaja sai tietysti osansa räksytyksestä.
Puukottajat:
-Manu Koivisto (trad ulkopol linja, Venäjän takuumies)
-Lipponen (Koiviston oppipoika)
-Halonen (Sorsan oppipoika ja anti-usa)
-Lasse Lehtinen!! (Sanomien haamukirjoittaja)
-Esko Aho (Koiviston oppipoika)
-Sorsa (katkera presidenttiehdokas)
-Hesari
-YLEn taistolaistoimittajat
Uskomatonta oli varsinkin se, että pahimmat iskut tulivat Maralle omasta puolueesta. "Ulkopolitiikan traditionalistit" eli SDP:n YYA-linjalaiset räksyttivät kuin hengenhädässä. Yllätys myös, että eläkeläispresidentti pyrkii häpeilemättä nolaamaan istuvan, ulkopolitiikassa menestyvän, istuvan presidentin.
Varjelivat ikäänkuin Venäjän turvallisuutta, eivät isänmaan...
Rusi: Mariankadun puolelta
4
137
Vastaukset
- jotka
palautettiin sopivasti Suomeen 2002 ja silloin piti olla Pressana Halonen, joka on myös kyseisillä listoilla!
- EI KAI
Miten niin menestynyt ? Miksi Koivisto puukottaisi Halosta, kun on saanut Halosen sulkemaan konklaavin kassakaappiin ? Noh ! Eiköhän sorkkaraudat ole keksitty jo ajat sitten. Totuus ei pala tulessakaan.
- blogoblogo
EI KAI kirjoitti:
Miten niin menestynyt ? Miksi Koivisto puukottaisi Halosta, kun on saanut Halosen sulkemaan konklaavin kassakaappiin ? Noh ! Eiköhän sorkkaraudat ole keksitty jo ajat sitten. Totuus ei pala tulessakaan.
Tarkoitin ex-pres Ahtisaarta. Rusin muistelmat ajalta 94-00, jolloin hän toimi presidentin kansliassa ulkopoliittisena neuvonantajana.
Hyvä kirja. Suosittelen kaikille.
- syylliset kiinni!
Pitääkin käydä kirjastosta lainaamassa tuo kirja. Mutta jos tuo on totta, ei ihme, että Rusille kostettiin ja yritettiin saada loppuelämäksi vankilaan väärillä perusteilla. Ja oikeat vakoojat jatkaa huseeraamista!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti26216685Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist235370- 1152545
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar152010Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361742Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?111975- 59941
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto28849Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?43843