Hyvä tepatti, ansaitsee noston!

Nostomies II lk.

Kerimäki (nikittömänä tosin) hermostui eilen Otto-Villen pienestä jäynästä ja esitti hirmuisia syytöksiä laittomuudesta. JKK ihmetteli sitä ja pyysi osoittamaan laittomuudet. Keris vastasi näin:

otto-villen käsitys laillisuudesta..
Kirjoittanut: on harhainen 22.5.2006 klo 22.34

   Kyllä nyt "vahuksen" kannattaisi pysyä kaukana. Ei se ole totta, että internettiin laitettua aineistoa voisi lainata, esittää uudelleen tai esittää muussa asiayhteydessä, olisi laillista.

Esitetty sisältö ratkaisee. Ja sisällön esittämisestä säädetään mm. yksityisyyden suojaa koskevassa lainsäädänössä. Puhumattakaan jos esitetään toisen henkilön henkilötietoja aivan muussa asiayhteydessä, vaikka tämä itse olisi ne toisessa tarkoituksessa esittänytkin.

Olisiko laillista toimintaa siirtää täältä vaikkapa jonkun henkilön julkisessa profiilissaan esittämät henkilökohtaiset tiedot ihan toisenlaisiin keskusteluihin tai palveluihin.

JKK pääsi sitten napauttamaan Keristä niin, että se hiljensi City-Sekonkin:

Kun puhut toisen julkisen profiilin tiedoista, niin..
Kirjoittanut: JormaKKorhonen 22.5.2006 klo 23.25

   ...niilläpä joku oikein revitteli viimeisen päälle tässä runsaat puolitoista vuotta sitten. Hän oli käynyt minun julkisella profiilillani, huomannut siellä käyneen erään tyttösen, oli mennyt tytön jättämää käyntitietoa klikaten tytön profiilille, nähnyt hänen tietonsa ja kuvansa, joita hän sitten täällä esitteli tehden asiasta tyttöä että asiaan täysin osatonta minua törkeästi herjaavia harhaisia johtopäätöksiään!

Luulen, että kyseessä oli juuri sama henkilö, joka nyt kyselee Otto-Villen siihen verrattuna siistien ja viattomien esitysten perään.

4

235

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kapi on lurjus

      näin uskoo 85% kansasta. Kapi on häpeäksi.

      • Otsikossa hymiö

        ...


      • on ryöminyt
        Otsikossa hymiö kirjoitti:

        ...

        kolostaan ja saastuttaa saittia.


      • 85 % kansasta.

        Otsikoissa pari totuutta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin Ilkka Kanerva kuoli?

      Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti
      Maailman menoa
      263
      16894
    2. Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."

      Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist
      Kotimaiset julkkisjuorut
      23
      5434
    3. Ilkka kanerva

      Ilkka Kanerva kuollut 74v
      Turku
      115
      2573
    4. Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."

      Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar
      Kotimaiset julkkisjuorut
      15
      2051
    5. Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä

      Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa
      Maailman menoa
      336
      1758
    6. Pikkaraiskan puhelut

      Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      111
      992
    7. Ilkka Kanerva on kuollut

      74-vuotiaana.
      Maailman menoa
      59
      952
    8. Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen

      Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto
      Maailman menoa
      31
      872
    9. Sofia Belorf ja Sonja Aiello

      Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      44
      869
    Aihe