Aina pahalla päällä. Ihme pakkaus.
Ei tuommosen kanssa jaksais, kohta Teresa lähtee kiitää.
Ei tuommosen kanssa jaksais, kohta Teresa lähtee kiitää.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Äksyys johtuu miehen puutteesta. Kaikki feministit ovat samasta syystä äksyjä.
eipä tähän lisättävää
Heli ei halua miestä. Kai se olisi vielä Saulinkin kanssa, jos se olisi hetero.
Eivät kaikki feministit elä miehen puutteessa.
Helistä on tullut kamala kiukkuttellia.
Tosiaankin Teresa kyllä pain jättää tuollaisien ipanan.
olkoonsa heli vaik kuinka äksy.. ei se haittaaa. LOLLL
Heli saa tuittuilla tai polkea jalkaa ihan niin paljon kun tahtoo!
Aina kuitenkin yhtä hurmaava!
Heli on parhaimmillaan silloin kun hän heittää huumoria tyyliin "Pitäis varmaan kirjoittaa joku lesboeroottinen Harlekiini niin mutsikin vähän sivistys."
Äksyilevä Heli ei ole yhtään viehättävä. Ja Teresa lähtee huomenna.
"lesboeroottinen Harlekiini". Voisitko suositella jotain nimeä, ja sais olla mielellään vaikka Helin mutsin kääntämä.
Voi kun en tiedä! Muistan vaan elävästi, että Heli käytti tuollaista ilmaisua kerran jutellessaan Annikan kanssa. Ja koko lause oli suurin piirtein tuollainen kuin edellisessä kommentissani kirjoitin.
Toivottavasti joku muu tietää ja kertoo sen meille. Sitä odotellessa vois tietysti lukea Heli Krugerin romaanin "Olen koskettanut taivasta". Itse en ole sitäkään lukenut, mutta voishan sen lukaista kesän aikana, kun ensi viikon tiistaista lähtien on vapaata aikaa illalla puoli kahdeksasta kahdeksaan.
Täytyykin etsiä käsiin tuo Heli K:n Olen koskettanut taivasta, kesäiltojen lukunautinnoksi.
Excuse me while I kiss the sky...
koko ajan kuin joku uhmaikäinen pikkupentu! Minkä takia sen täytyy aina olla sellanen? Sais lähtee koko sarjasta johonki helvetin kuuseen vaikka!
kovat paineet.
Pitää onnistua stuidareissa ja sitten saada opiskelupaikka, kaapista ulostulo ja itsenäistyminen on stressaavaa ja Teresankin kanssa suhde rakoilee.
...ihminen käyttäytyy?
Ainakin minä olen leijaillut pilvissä, enkä ole äyskinyt ja ärhennellyt.