vastaus rukoukseeni

hylätty

Elän vaikeaa avioliitto-Kriisiä.Mieheni joka kuuluu ns,uskoviin ja uskovista vanhemmista on niin kylmä ja kova minua kohtaan,Raamattu sanoo:älä käytäydy sopimattomasti ja älä kätkeydy omaltasi.
Hän ei edes rukoile kanssansi avioliiton puolesta.

Kun mies ja vaimo menee JUMALAN kasvojen edessä avioliittoon ja mies ei kunnioita vaimoasa vaikka ei ole häntä vastaan kättään nostanut.

Kuitenkin,asumme nyt erillämme ja olen pitänyt aviovuodettamme yhdessä.Eilen löysin kauvan kadokisssa olleen sormukseni ja ennen sitä siirsin sänkyni pois,annoin sen lapselleni.
Samassa eteeni sattui ensin hääkuvat sitten kuvat viime-kesästä ja yht`äkkiä sormus tupsahti eteeni.Juuri kun olin erottanut " aviovuoteeni".

Tuntuu siltä että tämä oli vastaus huutooni,joka ilta ja aamu 3kk ajan itkin aamulla ja illalla,ja Rukoilin avioliiton puolesta.Nyt se taitaa olla vain paperille kunnes Mies joka minua ei rakasta ottaa lopullisen eronsa.

MInulla on Jeesus.

2

247

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ihminen on syntinen

      Ihmiset eivät ole täydellisiä, joten ihmiset hylkäävät ja jättävät. Muista kuitenkin, että Jeesus ei ikinä hylkää hänen luokseen tulevaa ihmistä. Voimme joka päivä ja joka hetki luottaa täydelliseen Jumalaamme, joka antoi ainoan Poikansa, ettei yksikään, joka häneen uskoo, hukkuisi, vaan saisi iankaikkisen elämän.

      Voimia ja siunausta sinulle elämääsi.

    • Hebron

      Kirjoituksesi oli sävähdyttävä.

      Uskovien tulisi rakastaa toisiaan, etenkin perheenjäsenten. Perhe on Jumalan luoma yhteisö, ja sen tulisi olla turvallinen ja kaivattu ryhmä samaa lihaa ja verta olevia ihmisiä.

      Olet varmaan miettinyt, mistä miehesi käytös johtuu? Asutteko erillänne miehesi vaatimuksesta? Pelkäätkö häntä?

      Kirjoituksestasi päätellen vaikeutenne ovat jatkuneet jo pitkään, joten ne eivät välttämättä korjaannu aivan hetkessä.

      Muista kuitenkin, että Jumalalle on kaikki mahdollista.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin Ilkka Kanerva kuoli?

      Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti
      Maailman menoa
      262
      16685
    2. Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."

      Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist
      Kotimaiset julkkisjuorut
      23
      5370
    3. Ilkka kanerva

      Ilkka Kanerva kuollut 74v
      Turku
      115
      2545
    4. Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."

      Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar
      Kotimaiset julkkisjuorut
      15
      2010
    5. Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä

      Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa
      Maailman menoa
      336
      1742
    6. Pikkaraiskan puhelut

      Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      111
      975
    7. Ilkka Kanerva on kuollut

      74-vuotiaana.
      Maailman menoa
      59
      941
    8. Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen

      Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto
      Maailman menoa
      28
      849
    9. Sofia Belorf ja Sonja Aiello

      Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      43
      843
    Aihe