Eventillä puhunut kyproksen-saksalainen?

Janne1985

Moi,

Olin uteliaisuuttani tsiigaamasa. Muuten en pitänyt mutta mikä sen wood breaker tyypin nimi oli. Hän jäi mieleen hyvänä ja mukavana vaihteluna. Olisin halunnut googlettaa jätkän, mutta en muista nimeä. Onko kenelläkään tietoa?

Janne

10

2036

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ja ja ja

      Mut ei me kerrota :)

      • Janne1985

        Aivan oikeasti,

        Olen todella kiinnostunut siitä, mitä kaveri tekee. Etkö siis voisi auttaa?


      • Et ollut
        Janne1985 kirjoitti:

        Aivan oikeasti,

        Olen todella kiinnostunut siitä, mitä kaveri tekee. Etkö siis voisi auttaa?

        Kaikesta päätellen et ollut paikalla. Haluat etsiä jotain herrasta ja sitten alkaa taas rummutus täällä. Olet kait joltain kaverilta taikka edustajalta kuullut, että siellä oli sellainen henkilö puhumassa.


    • Arska

      Jeesus? Eiks sekin sitä leipää aina murtanu, no nyt on saatu sit vakuuttava puhuja!

      • Arska

        wood, bread, whatewer ;)


    • promottamassa

      Ne oli vain promottamassa siellä omia koulutustilaisuuksiaan Tampereella. Ostakaa nyt niillä pienillä tileillänne uusia 800 euron lippuja Eurooppaan koulutustilaisuuksiin.

      Näin ne Moven johtajat solmii niitä suhteita: Otetaan joku hyvä kouluttaja tms. eventille puhumaan, jolle sanotaan, että kyllä me saadaan myytyä sinne teidän koulutukseen joku 200 lippua. Joka tekee noin 160.000 euroa, me otetaan tosta 25% ja te saatte uusia asiakkaita, jotka on taas kusetettu johonkin halleluja juhliin hirveällä rahastuksella.

      Tää on nähty näiden Move-huijareiden toimesta niin monta kertaa, että tää ei ollut mikään uusi juttu. Ja te hölmöt työmyyrät, ette tajua kuinka teitä viedään. Saitte taas Tampereella huippukoulutusta, vaikka tosiassa se oli myyntitilaisuus johon itse maksoitte sisälle, matkustitte omilla kustannuksilla ja huijasitte vielä tietämättänne muitakin mukaan.

      Movessa johtien pussit vain lihovat, kun pieniä huijataan! Oppia ikä kaikki, itse Sevenissä ja Naturesissa mukana ollut. Tunnen Moven tyypit(ex-seveNISTIT), mutta enää en itse lähde ketään huijaamaan. Enkä suosittele sitä muillekkaan. PYSY SIIS EROSSA MOVESTA!!!

      • paskaa ?

        Eihän se mennyt lainkaan noin. Olisit ollut paikalla, niin ei tarvitsisi keksiä juttuja.


      • ymmärtänyt
        paskaa ? kirjoitti:

        Eihän se mennyt lainkaan noin. Olisit ollut paikalla, niin ei tarvitsisi keksiä juttuja.

        että tämä kyseinen henkilö haluaa pysytellä erossa rikollisesta toiminnasta ja suosittelee sitä muillekin.


      • puhetta ollut
        paskaa ? kirjoitti:

        Eihän se mennyt lainkaan noin. Olisit ollut paikalla, niin ei tarvitsisi keksiä juttuja.

        Ei tässä paskaa ole puhuttu, vaan täyttä faktaa miten Moven johtajat ovat toimineet jo Sevenin ja Naturesin ajoilta saakka. Ja sitä te, ette ymmärrä tai halua ymmärtää, kun teidät on niin aivopesty. Tai sitten kirjoittajana on itse Rekola, Arpalahti tai Virtanen joiden tilipussista kaikki olisi pois ja maine menisi, jos kaikki tietäisivät nämäkin teidän kusetukset.

        Hävetkää moven johtajat! Te kusetatte rahat pois pientuloisilta edustaja raukoilta.


      • Kylläkin oli
        puhetta ollut kirjoitti:

        Ei tässä paskaa ole puhuttu, vaan täyttä faktaa miten Moven johtajat ovat toimineet jo Sevenin ja Naturesin ajoilta saakka. Ja sitä te, ette ymmärrä tai halua ymmärtää, kun teidät on niin aivopesty. Tai sitten kirjoittajana on itse Rekola, Arpalahti tai Virtanen joiden tilipussista kaikki olisi pois ja maine menisi, jos kaikki tietäisivät nämäkin teidän kusetukset.

        Hävetkää moven johtajat! Te kusetatte rahat pois pientuloisilta edustaja raukoilta.

        " Ne oli vain promottamassa siellä omia koulutustilaisuuksiaan Tampereella. Ostakaa nyt niillä pienillä tileillänne uusia 800 euron lippuja Eurooppaan koulutustilaisuuksiin."

        -Mikä hiton 800€?? (täyttä paskaa ja panettelua)

        "Näin ne Moven johtajat solmii niitä suhteita: Otetaan joku hyvä kouluttaja tms. eventille puhumaan, jolle sanotaan, että kyllä me saadaan myytyä sinne teidän koulutukseen joku 200 lippua. Joka tekee noin 160.000 euroa, me otetaan tosta 25% ja te saatte uusia asiakkaita, jotka on taas kusetettu johonkin halleluja juhliin hirveällä rahastuksella."
        -Ei todellakaan toimi noin ja laskutoimituksessasi ei ole pitään totuuspohjaa. Ja mistä keksit 25%, totuus on 0% (eli täyttää paskaa tämäkin)

        "Tää on nähty näiden Move-huijareiden toimesta niin monta kertaa, että tää ei ollut mikään uusi juttu. Ja te hölmöt työmyyrät, ette tajua kuinka teitä viedään. Saitte taas Tampereella huippukoulutusta, vaikka tosiassa se oli myyntitilaisuus johon itse maksoitte sisälle, matkustitte omilla kustannuksilla ja huijasitte vielä tietämättänne muitakin mukaan."

        - Mitä huijausta, Omassa päässäsi on huijaus (täyttä paskaakin taitaa olla, siis juttujesi lisäksi)


    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin Ilkka Kanerva kuoli?

      Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti
      Maailman menoa
      263
      16822
    2. Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."

      Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist
      Kotimaiset julkkisjuorut
      23
      5414
    3. Ilkka kanerva

      Ilkka Kanerva kuollut 74v
      Turku
      115
      2560
    4. Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."

      Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar
      Kotimaiset julkkisjuorut
      15
      2036
    5. Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä

      Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa
      Maailman menoa
      336
      1755
    6. Pikkaraiskan puhelut

      Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      111
      986
    7. Ilkka Kanerva on kuollut

      74-vuotiaana.
      Maailman menoa
      59
      948
    8. Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen

      Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto
      Maailman menoa
      30
      861
    9. Sofia Belorf ja Sonja Aiello

      Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      43
      856
    Aihe