Tuu

kattoon ku kärpänen tapettiin tapettiin.

Saima sai maata läheltä Saimaata, sai maata ja poltella Saimaata.

Rintalasta tuotiin rintalasta jolta oli murtunut rintalasta.
4165
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

hae lakkaa satamasta.

Äänestä

Tuu kustaan Kustaankadulle.

(katu sijaitsee helsingin sörnäisissä)

Äänestä

Tuu yrjön-yrjön yrjöö Yrjönkadulle.

(Katu sijaitsee helsinkin keskustassa)

Äänestä

Kokoo kokoon koko kokko !
Koko kokkoko ?
Koko kokko !

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kattoon kirjoitti:

kattoon ku kärpänen tapettiin tapettiin.

Saima sai maata läheltä Saimaata, sai maata ja poltella Saimaata.

Rintalasta tuotiin rintalasta jolta oli murtunut rintalasta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu