http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=500000000000002&conference=664&posting=22000000016635733
Kattokaas noi kuvat!!! Jumankauta, kun toi jätkä on raadeltu!!
MUTTA!!
Noi muut kuvat; jätkät on menny sitte ampuun ton karhun!!! Prkl! Eikö niillä ole yhtään järkeä päässä!! Tuo karhu oli varmaan maailma suurimpia harmaakarhuja, isompi kuin jotkut jääkarhutkin, painaa varmaan melkein 700 kg!! Ja tassu on traktorin eturenkaan kokoa!! Ja noi jätkät on menny ampuun sellasen!! Joo joo olihan se hirveetä kun se tolla tavalla söi ihmisen, mutta se karhu ei ollut mikään häirikkökarhu eikä mikään. Ihan normaali Otso, jolla oli nälkä ja siksi hyökkäsi ihmisen kimppuun. Alue oli hajaasutus aluetta, jonka vuoksi aluelle olisi pitänyt asettaa oleskelukielto. On se kumma kun tommonen ammutiin, ja pohjimmiltaan syy oli se, että kyseinen yksilö oli menestynyt elämässään niin hyvin, että hänelle oli suotu suuri koko ja siksi hän pystyi saalistamaan hyvin, jonka vuoksi ei myöskään kokenut pelkoa hyökätä ihmisen kimppuun.
Ja taas on maailma yhtä luonnonaaretta köyhempi..
Mitäs helv*******!!!
5
205
Vastaukset
- Kaiken tietävä
Kyseessä oli eläin. Suomenkielessä esineistä asioista ja eläimistä käytetään osoittavaa pronominia SE. Vain silloin kun puhutaan ihmisistä, käytetään pronominia HÄN. Ilmeisesti se suurikokoinen peto kohtasi sittenkin parempansa, jos se sai maksaa ihmisen raatelun hengellään. Linkkiin en aio vilkaistakaan.
- prkl!!
Anteeksi äidinkieleni, ei ole mitään kympi arvoista, mutta yritin ylistää kyseistä karhua.(en siitä mitä se teki, vaan siitä mitä sille tehtiin)MUTTA:
tota linkkiä kun vähän lyhentää niin siitä saa jutunkin siitä, milloin kaikki tapahtui ja blaa blaa. Ja kuinkas muutenkaan miten luulette, että tuo kyseinen kontio tapettiin??!! Pesä jäljitettiin ja se ammuttiin, kun se nukkui!!
Perkeleen raukat pask. idiootit!! Että ihminen osaa olla raukkamainen!! - ....?
prkl!! kirjoitti:
Anteeksi äidinkieleni, ei ole mitään kympi arvoista, mutta yritin ylistää kyseistä karhua.(en siitä mitä se teki, vaan siitä mitä sille tehtiin)MUTTA:
tota linkkiä kun vähän lyhentää niin siitä saa jutunkin siitä, milloin kaikki tapahtui ja blaa blaa. Ja kuinkas muutenkaan miten luulette, että tuo kyseinen kontio tapettiin??!! Pesä jäljitettiin ja se ammuttiin, kun se nukkui!!
Perkeleen raukat pask. idiootit!! Että ihminen osaa olla raukkamainen!!Tykkäsiköhän kyseinen karhu tuon miehen kyrvästä ja palleista? Ne siltä on meinaa revitty irti.
- Aleksi.K
Mikähän lienee kuvan aitous? Onkohan vähän käsitelty ohjelmilla? Rupesi vain hämmästyttämään tuo karhun koko ja sitten se, että sen "kuolleen" miehen jalka on saatu pysymään pystyssä(ei-tasaisella maalla), vaikka luita ei ole edes jäljellä, parin sentin kerros lihaa ja muutama jänne. Miten voi olla mahdollista? Katsokaa kuvat ja kommentoikaa.
Niin ja sitten, että karhu on muka vetänyt ensin äijältä housut kinttuihin ja sitten vasta syönyt..? Meinaa äijä on repaleinen, mutta housut kintuissa ja ehjinä! Haiskahtaa vitsiltä.- ..2..2
...mutta Wanha.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 996074
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804792Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv973049Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p282853Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska262115Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191516Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3351067Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?851028Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚125970- 48774