voisko joku kertoo miten netistä voi kattoo o.c:n ekan tuotantokaiden jaksoja? ku oon vähän tietämätön tämmösten asioitten kanssa... xD ja tarviiko siihen ladata joku ohjelma? jos, ni mistä ja miten? kiitti jo etukäteen! :)
o.c:n jaksot netistä??
13
10758
Vastaukset
- //Läppä//
ois ainakin ihan hyvä p2p ohjelma... sen avulla voit latailla yhtä sun toista :) ihan vaikka OC:ta
- samppa
Ainakin dc on hycä ohjelma siihen...tai bearshare..ei niit kai mistää netti sivuilta voi kattoo..mun tietääkseni:D
- jokuwaan
niin tämähän on oikeastaan laitonta niin että jos ihan laillisesti haluat niin kannattaa ostaa dvdboxi... mutta toisaalta limewire on hyvä p2p ohjelma! itse käytän ja esim. oc jaksoja jotka on jäänyt telkusta näkemättä niin olen lataillut. ja tuleehan ne vieläpä telkkarista nyt.
- www.mininova.org
Helppokäyttöinen BitTornado ja OC hakusanaksi osoitteeseen www.mininova.org
Sieltä löytyvät kaikki muutkin huippusarjat kuten 6. tuotantokauden The Sopranos, 4400, Lost, 24, Invasion, Supernatural, American Idol, Trailer Park Boys, Penn & Teller Bullshit, jne...- suomisubi
mistäs lataat niihin suomisubit
- koulun penkille
suomisubi kirjoitti:
mistäs lataat niihin suomisubit
Missähän olet ollut kun älyä ja sivistystä on jaettu?
Minun ystäväpiiriini ei kuulu ketään englantia taitamatonta. Onhan englanninkielentaito perussivistystä. - ei tarvii
koulun penkille kirjoitti:
Missähän olet ollut kun älyä ja sivistystä on jaettu?
Minun ystäväpiiriini ei kuulu ketään englantia taitamatonta. Onhan englanninkielentaito perussivistystä.tarviiko sun mielestä viides luokkalaisen osata niin hyvin englantia , että pystyy katsomaan englannin kielisiä sarjoja ilman tekstejä ?
- oot
ei tarvii kirjoitti:
tarviiko sun mielestä viides luokkalaisen osata niin hyvin englantia , että pystyy katsomaan englannin kielisiä sarjoja ilman tekstejä ?
kerta viides luokkalainen niin ei tarvii kyllä sitte osata ladata netistäkään mitään jos ei kerta englantiakaan osaa. odota vaan rauhassa kolmos kautta telkasta. oc:ssa ei kyllä ees oo vaikeeta enkkua. sitä kyllä osais viides luokkalainen pikku ipanakin.
- ladysixx
oot kirjoitti:
kerta viides luokkalainen niin ei tarvii kyllä sitte osata ladata netistäkään mitään jos ei kerta englantiakaan osaa. odota vaan rauhassa kolmos kautta telkasta. oc:ssa ei kyllä ees oo vaikeeta enkkua. sitä kyllä osais viides luokkalainen pikku ipanakin.
olen ajat sitten koulutien päättänyt ja englantia osaan ihan loistavasti.Itsekin pidän kyllä enemmän tekstitetyistä sarjoista..kummasti helpottaa sitä juonen seuraamista..
- :PPPPP
oot kirjoitti:
kerta viides luokkalainen niin ei tarvii kyllä sitte osata ladata netistäkään mitään jos ei kerta englantiakaan osaa. odota vaan rauhassa kolmos kautta telkasta. oc:ssa ei kyllä ees oo vaikeeta enkkua. sitä kyllä osais viides luokkalainen pikku ipanakin.
Tuo on kyllä jo hieman kohtuutonta että tulet tänne valittamaan pikkulapselle että mee kouluun ja ei tarttee osata ladata O.C tä. Kato peiliin! Osaatko muka ite niin hyvin englantia
- nonii i
nii just
- sampox s
anteeksi mutta migä on ongelmaaa?
- MarleeQ
Haluisin kattoo niit niinku ilmatteeks. Mutt niit ei oo fin-tv.com - sivustolle vielä tullut, mutta sieltä löydät esim. Gleen, FlashForwardin, jne jne. Sielt näkee myös kaikkii leffoi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kysymys muille miehille
Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss1407741Kaipaisin nyt kosketusta
jota ei koskaan ole ollut. Saisinpa tuntea kätesi niskallani ja silittelemässä päätäni. Sulaisin varmasti siihen.303007Imaami kysyy, miksi pojat uivat ilman valvontaa
Kalajoen särkät ovat usean kilometrin pituiset. Siellä on kylttejä, joissa varoitetaan rannan vaaroista. Siellä ei ole3431932Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia
Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-201729422751577Kerrostaloihin ilmalämpöpumput
Ulkomailla näkee paljon ilmalämpöpumppuja kerrostalojen ulkoseinissä. Mikä estää taloyhtiötä hankkimasta niitä asuntoih1271371- 1001189
En ymmärrä käytöstäsi
Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek1371102Persaukinen puolankalainen kävi kerjäämässä paitaa
Ja lippistä. Nauratti suuresti kun katsoin. Kukahan mahtanee olla? Voipi katsoa täältä jutun. https://www.youtube.com191026Kirkonkylän puliveivarit
Hieman pistää silmään nuo puliukot ja akat kirkonkylän penkeillä ja S-marketin kulmilla. Tarttis varmaan tehdä asialle j21992Kiitoksia kaikille epäasiallisesta sisällöstä liputtaneille
Se ylimielisyys ja epäasiallisen julkaisun jakaminen ei sitten kantanut.82951