Tajusin tänään, että osa teistä jumalan olemassaolon kieltäjistä on kastettu. Ottaako päähän? Ajatelkaa nyt! Teidät on kastettu Jumalan lapsiksi ajattelittepa siitä sitten mitä tahansa.
Hauskaa...
Hauskaa...
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Minusta taas tuntuu siltä, että sinä et oikein tajunnut mitään kun kirjoitit tuon tekstisi.
voi sinua raukkaa.kylläpä osaatkin olla tyhmä!!!
minuapas ei ole kastettu,mitä mieltä siitä,vai kykenetkö yleensä muodostamaan mielipiteitä?
ehkä on parempi,ettet kommentoi!
Sä olit näistä kyllä kaikista hauskin, kun et edes osaa lukea.
Tajusin tänään, että jotkut kuvittelevat pään kostuttamisen nimenantorituaalin yhteydessä vaikuttavan johonkin.
Hassua...
Fanaatikkoja piisaa joka junaan. Niinkuin nyt tuo Bellakin.
Kastaminen jonkin "Jumalan(TM)" lapsiksi on yhdentekevää koska jumalaa ei ole. Helvetin pässi.
Ottakaa nyt vähän rennommin. No tiedänpä ainakin, että osuin hermoon. Elämässä on muutakin!
> No tiedänpä ainakin, että osuin hermoon.
Ainoa asia mikä minua otti hermoon, oli pohjaton typeryytesi joka kuvastui viestistäsi.
No olisit sentään itse ollut viisas ja jättänyt asiani "omaan arvoonsa". Katsos kun minulla on omat sisäiset mallini ja niin on myös sinulla. Minä voisin sanoa, että olet tyhmä, sen perusteella mitä ajattelen tästä asiasta. Mutta en sano näin, koska se vasta olisi tyhmää. Muiden mielipiteiden vastustaminen sanomalla, että olet tyhmä, on täysin perusteeton. Et sinä itse voi päättää onko joku ihminen tyhmä vai ei, koska hänellä vain on erinlainen ajatusmaailma kuin sinulla. Etkä sinä edes tunne minua ja heti tuomitset minut sen perusteella mitä sanoin vitsinä. Onnea! Elämäsi tulee olemaan varmasti mahtava.
Kiitos. Elämäni on todellakin mahtavaa, varsinkin kun on sinunlaisia pellejä, joille nauraa.
Elämäsi on varmasti tyhjää, jos ei sinulla ole muuta päämäärää elämässä. Jumalan siunausta.
Elämässäni on paljon muutakin, tosin kuin sinulla joka käytät aikaasi mielikuvitusolentojen palvomiseen ja elämiseen siinä toivossa että pääset kuoltuasi johonkin parempaan paikkaan. Voit laukoa aivan rauhassa noita tyhjiä siunausfraasejasi. Hyvää loppuelämää.
ottaako päähän ko uskoit lapsena joulupukkiin ja sitten selvisi ettei se olekaan olemassa?
ottaa ihan oikeasti päähän. Vieläkin harmittaa.
...koska tiesin että se joulupukki joka kävi kotonamme ei ollut oikea.
täällä on näköjään joku joka on vielä hiekkalaatikkoleikki-iässä, lällälläää teidätpäs onkin kastettu lällällääää... Kasva aikuiseksi, pelle!
Jos joku haluaa leikkiä vanhempaa kuin on, niin siitä vaan. Ei minulla ole mitään sitä vastaan, mutta eikö se jo ole lapsellista? Jos olisin lapsi, niin ainakin ymmärtäisin sen enkä yrittäisi olla jotain muuta. Jos olisin aikuinen, ymmärtäisin senkin ja käyttäytyisin sen mukaan. Jos olisin nuori, käyttäytyisin sen mukaan, enkä yrittäisi matkia aikuisia. Olen mitä olen, etkä sinä saa sille mitään.
en tiedä liekö tämä vedätys tahaton vaiko suunniteltu, mutta hämmästyttää kuinka helppo teitä, tähän viestiketjuun vastanneita, on höynäyttää.
se että narisette, urputatte ja nimittelette, saa teidät näyttämään typeriltä. Pienellä provokaatiolla teistä näköjään riivitään esiin aika mielenkiintoisia luonteenpiirteitä.
...tainnu silloin olla paljon vaihtoehtoja kun se tapahtui, vanhemmat kai sen päättävät joka kerta. On sullakin huvin aiheet!!! Keskity sä vaan uskomaan ja jätä tollaset pois ja muuten toi oli syntiä--heh heh
sillä olin silloin niin pieni ja tietämätön kaikesta paskasta. olen nyt eronnut kirkosta, eikä minua ikä päivänä kirkkomaalle haudata enkä voisi naimisiinkaan kirkossa mennä ja vain omasta tahdostani. ei ota päähän toisen toiveet, silloin olin vain osa äitiäni ja isääni, nyt olen minä.