pekurisen puistoa rikottu!

grrrrrrrrrr

pekurisen puistoa on turmeltu heti alkuunsa. hakaristejä ja kaadettuja pensaita sekä pieneempiä puita. jätetty loukkaavia viestejä sivareille.

kuka on syyllinen?

9

719

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • humanisti

      onhan sitä kuullut puhuttavan arvojen kovenemisesta, mutta ihan näin ääliömäisiksi en sentään uskonut kenenkään sortuvan... no, niin se kai on, että joitakin ihmisiä on mahdoton aliarvioida!

    • :( joo

      Kirjoitustaitoinen skini??? Luulis salettiin jäävän kii...

      • aamukanki

        Ja mitä on saletti johon voi jäädä kiinni?


      • :( joo
        aamukanki kirjoitti:

        Ja mitä on saletti johon voi jäädä kiinni?

        Ja saletilla viilataan sitä pilkkua johon voi jäädä kii...


    • Toisinaan ajatteleva

      Kaikenlainen ilkivalta raennettua ympäristöämme kohtaan on typerää ja onneksi myös tuomittavaa. Yhdessä me tuon maksamme, oli kysymys sitten taloyhtiön, VR:n tai kaupungin omistamasta seinästä.

      Täysin toinen asia taas on tuon puiston nimeäminen. Seuraavaksi tällä logiikalla kaiketi Itä-Helsinkiin tulee Jammu Siltavuoren aukio?

      • Sotaherra

        Ehkä sitä kannattaisi miettiä siinä vaiheessa kun alkaa nimeämään puistoa rikollisen, sotilaskarkurin ja isänmaan petturin mukaan.

        Liian moni menetti henkensä jotta herra Pekurisenkin tarina saataisiin kertoa vapaassa yhteiskunssa.


    • oikea teko

      IHANAA aloitteellisuus ei ole siis kadonnut Suomen maasta.

      Puskutraktorilla tasaiseksi koko paikka.

      • Vai että

        isänmaanpetturi :DDDDD


      • ovat

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      70
      4515
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      105
      3769
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      135
      3441
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      36
      1965
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      69
      1911
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1209
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      102
      1004
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      127
      934
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      55
      915
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      837
    Aihe