pekurisen puistoa rikottu!

pekurisen puistoa on turmeltu heti alkuunsa. hakaristejä ja kaadettuja pensaita sekä pieneempiä puita. jätetty loukkaavia viestejä sivareille.

kuka on syyllinen?
9728
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

onhan sitä kuullut puhuttavan arvojen kovenemisesta, mutta ihan näin ääliömäisiksi en sentään uskonut kenenkään sortuvan... no, niin se kai on, että joitakin ihmisiä on mahdoton aliarvioida!

Äänestä

Kirjoitustaitoinen skini??? Luulis salettiin jäävän kii...

Äänestä
  • Ja mitä on saletti johon voi jäädä kiinni?

    Äänestä

  • aamukanki kirjoitti:

    Ja mitä on saletti johon voi jäädä kiinni?

    Ja saletilla viilataan sitä pilkkua johon voi jäädä kii...

    Äänestä

Kaikenlainen ilkivalta raennettua ympäristöämme kohtaan on typerää ja onneksi myös tuomittavaa. Yhdessä me tuon maksamme, oli kysymys sitten taloyhtiön, VR:n tai kaupungin omistamasta seinästä.

Täysin toinen asia taas on tuon puiston nimeäminen. Seuraavaksi tällä logiikalla kaiketi Itä-Helsinkiin tulee Jammu Siltavuoren aukio?

Äänestä
  • Ehkä sitä kannattaisi miettiä siinä vaiheessa kun alkaa nimeämään puistoa rikollisen, sotilaskarkurin ja isänmaan petturin mukaan.

    Liian moni menetti henkensä jotta herra Pekurisenkin tarina saataisiin kertoa vapaassa yhteiskunssa.

    Äänestä

IHANAA aloitteellisuus ei ole siis kadonnut Suomen maasta.

Puskutraktorilla tasaiseksi koko paikka.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


grrrrrrrrrr kirjoitti:

pekurisen puistoa on turmeltu heti alkuunsa. hakaristejä ja kaadettuja pensaita sekä pieneempiä puita. jätetty loukkaavia viestejä sivareille.

kuka on syyllinen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu