Tämän viestin aiheena on Aller Julkaisuihin kuuluvan 7 Päivää eli Seiska-lehden journalistinen käytös tai oikeammin sanottuna käytöksen puute.
Kansallissankarimme Lordin asiallisista perusteluista huolimatta Seiska julkaisi Putaansuun kuvan etusivullaan. Antakaamme luuserilehdelle sitä mitä se kerjää. Jos pystyimme äänestämään Lordin jatkoon, pystymme panemaan pari paskalehteäkin nurin niin halutessamme. Itse en osta enää yhtään Allerin lehden irtonumeroa. Tilauksia minulla ei onneksi ole eikä tule.
Muistin virkistämiseksi boikotoitavia Allerin lehtiä ovat mm.
Tähtipaketti
7 Päivää
OHO!
Katso!
Koti ja Keittiö
Fitness
Mix
C.C.
IN LOOK
Automarket
Venemarket
1. Älä osta irtonumeroa
2. Älä tilaa lehteä jos olet aikonut
3. Mainitse lehtipisteen myyjälle, että Allerin lehtien tilalle voisi hommata muita lehtiä kun ei niitä kukaan kumminkaan enää osta
4. LAITA TÄMÄ VIESTI ETEENPÄIN, johonkin foorumeihin, sähköpostilla jne...
Voit toki myös kertoa mielipiteesi esim. Seiska-lehden foorumilla
- Pääasia että pannaan haisemaan!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kiittäen muuan Lordin isänmaallisesta otteesta tykästynyt
P.S. Käykääpä sivuilla www.boikotoikaaseiskaa.tk
P.S.S. Vilkaiskaapa keskustelua seiskan foorumissa www.seiska.fi
ALLER JULKAISUT BOIKOTTIIN
4
380
Vastaukset
- Pre Kaarina
Koska porukka ei tuollaista lehteä ole ennenkään ostanut/tilannut, kannattaa kaupassa olevat seiskat varastaa tai repiä Lordin kuva pois.
- ksjhdflksdf
Kaupassa olevat lehdet ovat kauppiaan omaisuutta ja hänen jo maksamiaan joten Seiskalle ei tule kustannuksia. Rahat revitään mm. kaupassa paskaduunia vääntävien liksasta. Kaupan tuotteiden tuhoaminen vähentää yllättäen tulosta jota korjataan esim. vähentämällä työvoimaa. Usko pois.
- jos olet jo tilannut
Vaikka peruuttaminen ei mitään perusteluja tarvitse, niis anna se kuitenkin. Selitä, miksi peruutat.
- Nimetön
Tätähän boikotoi anarkistisen fasistisesti mielellään! Vastusta Valtaa on saman kuin vastustaa juutalaista mediavaltaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m4186057- 855396
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest484404- 523951
- 573801
SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1803482Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1193244Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky633217Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse32446- 432289