Onko kellään havaintoja Lappeenrannan seudulla riehuvasta mummopyöriä varastelevasta liigasta?
Ei ole satunnainen varastaja, kun pyörä kumminkin ollut tiukasti lukossa kierrevaijerilukolla. Ei ole ollut satunnainen juoppo,joka on tarvinnut pyörän kotia menoa varten.
Elikäs sellainen kellertävän kultainen mummopyörä varastettiin Lappeenrannan InterKesportin edestä ke-to välisenä yönä, polkupyörätelineestä.
Pyörässä on aivan uusi etuvanne, ostoslappu on vielä tallella, kiinni etuvanteessa. Pyörässä lukee rungossa "Jou jou", takana lokasuojassa on piirretty tussilla sana "Varo" ja varoituskolmiota on vahvistettu tussilla kanssa.
Mahdolliset havainnot pyydetään ottamaan tämän tekstin kirjoittajalle ja myöskin poliisiin, mahdollisen rikosilmoituksen tekemiseksi.
Yhteydenotot: ile76@vituttaa.net tai
044-9181771, 044-9144595 tai 044-9144586.
PS. Toivon kovasti, että jollain olisi jotain havaintoja kyseisestä asiasta. Olisi kiva saada tämä varasliiga kiinni.
Mummopyöriä varastelevista ihmisistä tietoja, tuntomerkkejä, havaintoja
MieLpr-Mies29v
0
243
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti26517021Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist235485- 1152586
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar152069Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361768Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?1111001- 59959
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto32886Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?44883