Kaduttaako Niinistöä autovero

Esti kansan mahdollisuuden ostaa parempia ja turvallisia autoja estämällä autoveron laskemisen. Vaimo menehtyi sitten auto-onnettomuudessa, olisiko selvinnyt turvallisemmalla autolla?
3105
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

ajanut hitaammin...

Äänestä

Halutessaan voinut poistaa auton raippaveron, mutta se on pienempi paha kuin
roimat veronalennukset hyvinvoivilta kansalaisilta.

Sanonpa vaan; ne vero €:t pois butjetista tiesi välttämättömiä leikkauksia
esim. terveydenhuollosta.

Äänestä

miten voi edes olla maailmassa näin kuvottavaa ihmistä!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


päätökset? kirjoitti:

Esti kansan mahdollisuuden ostaa parempia ja turvallisia autoja estämällä autoveron laskemisen. Vaimo menehtyi sitten auto-onnettomuudessa, olisiko selvinnyt turvallisemmalla autolla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu