Jo 180 000 nimeä (klo 0:01) boikotissa

Niin sitä pitää.

1

139

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • keisari

      ÄLY hoi, Lordi on julkkis, ja on itse tuonut kasvonsa julkisuuteen jo vuonna 1999! Tällöin LORDI itse antoi Hesarin toimittajan kuvata itsensä NYT-liitteeseen.

      Jos esim. Ville Valo alkaisi nyt yhtäkkiä pitää naamaria, ja sanoisi "Mie toivosin ettei kukaan näyttäisi miun kasvoja, ettei miun elämäntyöni tuhoutuis", niin kuka ottaisi hänet vakavasti? Miten näin epäjohdonmukaista ja tyhmää pyyntöä voisi kukaan noudattaa?

      Tai entä jos Harri harkimo alkaisi pitää naamaria ja sanoisi saman? Väitättekö ettei lehdistöllä olisi oikeutta julkistaa tämänkin miehen kasvokuvia jotka on aikaisemmin otettu täydessä yhteisymmärryksessä hänen kanssaan?

      Kuinka VITUN typeriä Suomalaiset ovat kun TÄMÄ synnyttää kansanliikkeen? Miettikää nyt vähän, voisiko LORDIKIN (Tuo suuri jumalolentonne) olla hiukan väärässä! Olihan alusta lähtien täysin selvää että viisuvoittajan kasvot tulevat julkisuuteen. Ei kukaan voi Suomessa olla tunnettu muusikko, ja kasvoton. Todella lapsellista nostaa siitä joku meteli!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      94
      1855
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      86
      1313
    3. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      110
      1143
    4. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      76
      1027
    5. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      117
      986
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      57
      863
    7. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      47
      781
    8. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      772
    9. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      48
      731
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      693
    Aihe