kokoomuksen mainosmaakari. Eilen ukko otti lukua kanveesista jopa niin paljon, että piti häipyä palstalta. Jäbä_43:n Stubbi-puolustelut sai eilen nolon lopun.
Jäbä_43 tunkee Kepun saitille
8
148
Vastaukset
- Jäbän maneerit
Taisi kirjoitella nimimerkillä "sivullinen" tai jollain sentapaisella satujaan eilen.
Jankutti sitä samaa, mitä oli yölläkin käynyt kirjoittelemassa.
Jäbä-taattoa painaa nyt, kun Stubb möhelsi taas maailmalla.- painaa
kun ruikulit on housuissa ...
- KEKO
painaa kirjoitti:
kun ruikulit on housuissa ...
Keskusta oikeistolainen puolue, joka on Keskustan ja Kokoomuksen yhteispuolue. Kansanedustajia noin 100.
Heinäluoma saa hermoromahduksen.
- ..hih..
Varsinainen vieteriukko.
Pongahtaa aina uudelleen ylös.
Nyt se näkyy saivartelevan siitä, ettei Stubb ottanut kantaa Lordiin, vaan siihen, mitä Lordin esiintyminen voisi aiheuttaa Suomen maineelle.
Eli Jäbä on jo vähän myöntänyt, että kusi housuunsa, mutta koskaanhan ei mainosmaakari väärässä myönnä olleensa.
Stubbmaiseen tapaan hän puhuu paskaa, sillä se näyttää olevan sitä Jäbän etätyötä. - Jaba_43
En tunge, vaan osallistun minua kiinnostaviin keskustelunavauksiin ja avaan itse keskusteluja keskustan politiikasta tai muiden keskustelijoiden aloittamien aiheiden pohjalta.
Mitä Stubbiin tulee, niin olen ainoastaan oikaissut hänestä esitettyjä vääristelyjä, ja kommentoinut vääristelyjen takana olleiden perustelujen paikkansapitämättömyyttä.
Lukua minut saa ottamaan heti, kun joku laittaa tänne suoran sitaatin siitä, että Stubb on ilmaissut kielteisen mielipiteensä Lordin musiikin tai pukeutumisen laadusta.
Sellaisia ei ole tähän saakka esitetty, eli jo käytettyjä sitaatteja ei kannata alkaa toistamaan - niitä en enää kommentoi.- ..heh..
Hävisit.
- naurettava
mainosmaakari ja papukaija. Kot kot ...
- Jaba_43
..heh.. kirjoitti:
Hävisit.
Kerropa millä perusteilla hävisin?
Tunnustan häviöni heti, kun joku esittää sitaatin, jossa Stubb on ennen euroviisuja haukkunut Lordin musiikin tai pukeutumisen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti26517021Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist235485- 1152586
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar152069Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361768Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?1111001- 59959
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto32886Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?44883