Kourallinen mielenosoittajia

Ei sen enempää

todisti sen, että tämä koko kampanja on vain muutaman sekopään käsialaa. Tuo "addressi" on puhdas huijaus.

5

363

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • toimitus tyhjänä ja paniikissa

      Sinun mielestäsi voi hyvinkin olla järkeä osoittaa mieltä tyhjälle toimistotalolle. Minun - ja muiden järkevien ihmisten - mielestä taas ei ollut.

      Seiskan toimittajat pelästyivät itse herättämäänsä kohua niin paljon, että puikkivat takaovesta pakoon ennen kuin mielenosoituksen oli määrä alkaa. Iso joukko vartijoita ja poliiseja suojanaan.

      • maikka

        Tarkoitatko ettei ollut ketään KENELLE osoittaa mieltä?

        Vai mitä tarkoitat????????????

        Miten muuten toimitus voi olla tyhjänä ja samalla paniikissa?


    • on se että

      nuo juorulehdet on saatava kuriin. Silti koen olevani sen verran sivistynyt ihminen, etten lähde hulinoimaan kadulle, vaan yritän saada ääneni kuulumaan asiallisemmin keinoin.

    • Singe

      Se Addressi ei todellakaan ole mikään huijaus vaan totisinta totta! Ja tähän protestikampanjaan on kuin onkin osallistunut huikean suuri määrä ihmisiä, asialla ei todellakaan ole ollut vain muutama sekopää. Tällainen vääryys koskettaa lähes jokaista Suomen kansalaista!
      Se on tosiaan harmillista että tähän varsinaiseen mielenosoitukseen ei ole osallistunut kuin kourallinen ihmisiä, mutta ei se tarkoita kuitenkaan mitään.

    • ...

      Ajattelitko sitä ollenkaan, että suurin osa meistä protestoijista ei asu lähelläkään seiskan toimitusta? Enpä olisi viitsinyt tunteja ajella osoittamaan mieltäni rakennukselle. Ja suurempi vaikutus on sillä, kun lehtiä ei enää osteta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      86
      4660
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3847
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      184
      3673
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      69
      2098
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      75
      1941
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      79
      1298
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      130
      1162
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      148
      1109
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      50
      1020
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      30
      914
    Aihe