Taitaa jutut olla hakusessa kun ei mitään
uutta synnykään itsestään?
Vai kui tää on selitettävissä?
Ps.
meinaan tätä hiljasuutta!
Evoluutioteoria on hitaasti kuihtumassa
7
427
Vastaukset
- jeesus nasaretilainen
Hiljaisuus johtuu vain siitä, ettei täällä ole ollut yhtään jeesuspelleä rettelöimässä. Nythän sinä ja sup olette taas täällä, joten eiköhän se viestien suoltaminen siitä ala...
- Jos osaat
Fiksuna ihmisenä voit seurata tiedejulkaisuista, kuinka paljon evotutkimusta tehdään. Voi verrata ID-alan huimaan nousuu.. siis nollaan.
Voit toki kuvitella muuta. Hyvä mielikuvitus auttaa pitkälle, jos haluaa valehdella itselleen.- AntiHihhuli
Evolluon tutkimus pysyy suurin piirtein samana mutta ID tutkimus 100 000 kertaistuu joka vuosi. Perustelu:
100 000 x 0 = 0 - vai kuis on?
AntiHihhuli kirjoitti:
Evolluon tutkimus pysyy suurin piirtein samana mutta ID tutkimus 100 000 kertaistuu joka vuosi. Perustelu:
100 000 x 0 = 0Eikös siinä olekin perää , mitä olen maailmalta kuullut, että koska evoluutioteoriaa ei ollut niin se piti keksiä?
Ja homman luonteeseen kuuluu, ettei kenelläkään ole siitä mitään tieteellisiä todisteita.
Eiks se vähän noin mene?
;-?) vai kuis on? kirjoitti:
Eikös siinä olekin perää , mitä olen maailmalta kuullut, että koska evoluutioteoriaa ei ollut niin se piti keksiä?
Ja homman luonteeseen kuuluu, ettei kenelläkään ole siitä mitään tieteellisiä todisteita.
Eiks se vähän noin mene?
;-?)evoluutioteoria (huom teoria) piti keksiä, mutta evoluutiota on aina elämälle tapahtunut :)
- Hrmph.
AntiHihhuli kirjoitti:
Evolluon tutkimus pysyy suurin piirtein samana mutta ID tutkimus 100 000 kertaistuu joka vuosi. Perustelu:
100 000 x 0 = 0ID-"tutkimus". Siis samaa kastia kuin astrologia ilmeisesti?
Horsokooppejakin lukee ja niihin uskoo satoja miljoonia. Se ei tee niistä silti erityisen varteenotettavia tiedonlähteitä.
Miljoona kärpästä ei voi olla väärässä; paska on siis hyvää...
- ja pelittää
Rna ei olekaan pelkkä lähetti- ja kopiokone, vaan se voi dna:n tavoin itsekin siirtää perimää sukupolvesta toiseen.
Tämän yllättävän havainnon teki Minoo Rassoulzadegan kollegoineen Nizzan yliopistosta. He havaitsivat, että hiiren Kit-geeni uhmaa Mendelin perinnöllisyyslakeja.
Kit-geenin mutanttiversio aiheuttaa hiirille valkeat sukat ja valkean hännänpään. Kun tutkijat risteyttivät hiiriä, joilla oli yksi tavallinen ja yksi mutantti-Kit-geeni, lähes kaikille hiirivauvoille muodostui valkoinen hännänpää – sellaisillekin, jotka olivat perineet kaksi tuiki tavallista Kit-geeniä.
Tutkijat osoittavat Nature-lehdessä, että mutantti-Kit tuottaa poikkeuksellisia määriä lähetti-rna-molekyylejä, jotka kertyvät mutanttihiirien siittiöihin. Kun tätä mutantti-rna:ta ruiskutaan normaalialkioihin, jälkeläiset saavat valkoisen hännänpään.
Näyttää siltä, että siittiöt voivat kuljettaa rna-molekyylejä hedelmöityneeseen munasoluun, missä ne kykenevät hiljentämään normaaligeenin. Rna-molekyyleillä voikin siis olla huomattavasti suurempi vaikutus perimään kuin on luultu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti26216685Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist235370- 1152545
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar152010Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361742Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?111975- 59941
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto28849Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?43843