salkkarit

sarja ja mulla monta lasta sekä olen lihava kotiäiti.Teen vielä kusettamalla luuseri äijältälläni lapsia, jotten vaan joudu palkka töihin.Satu, jos poistat tämän, niin kalikka on sinuun kalahtanut.
4481
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Näinpä on :D koti-äiti, jolla ei ole kaikki aivan kunnossa :o unohit kertoo että missä asut? mielisairaalassa? :o etkai vaan oo karannu sieltä :o??

Äänestä
  • ai sori :o en mä sua tarkottanu siis "satu-täti" vaan tota viestin kirjottajaa, että sillä ei oo ihan kaikki kunnos^^ ku tommosii tänne kirjottaa. taitaa vaan olla mustis^^ :D

    Äänestä

toiset jaksaa.
Jotta nyt saisit sielunrauhan itsellesi, niin pitää varmasti hieman oikaista kuvitelmiasi, vaikei elämäni liitykään milläänlailla Salattuihin elämiin.

Pettymykseksesi on todettava, että lihavasta olen kaukana, eli ihan sopusuhtainen olen. Miestäni ei ole tarvinnut millään lailla pissiä silmään lasten alulle laiton suhteen, vaan jokainen näistä on molempien toiveesta maailmaan saatettu. Mitä palkkatöihin tulee, niin ehkä tiedätkin että Suomessa on oikeus olla äitiyslomalla lapsen syntymän jälkeen, ja senkin jälkeen olisi mahdollisuus jäädä vielä 3 vuodeksi kotiin lapsia hoitamaan. Itse olen kyllä palaamassa takaisin töiden pariin, kunhan mammaloma loppuu tammikuun lopussa. Ja kun sinua niin kauheasti mietityttää olenko laiska, kun en "kehtaa" töissä käydä, niin pudotettakoon sinut tässäkin asiassa maan pinnalle...valmistumiseni jälkeen olen tehnyt jokseenkin kokoajan töitä, lukuunottamatta nyt näitä kahta äitiyslomaa ja muutamia työttömiä pätkiä, jotka eivät siis ole olleet minun laiskuudestani kiinni.

Eli ehkäpä nyt voisit sinäkin keskittyä olennaiseen, eli Saalttujen elämien seuraamiseen ja sarjasta puhumiseen. Se on takuuvarmasti paljon mielenkiintoisempaa kuin minun elämän ruotiminen, varsinkin kun sinulla on niin vääränlaiset mielikuvat asiasta.
Kuitenkin mukavaa kesän odotusta sinullekin!

Äänestä

onnistuttu iskostamaan nämä nykyajan oudot arvot: ihminen ei ole mitään ellei hän ole a) kaunis ja hoikka ja b)ns. tuottavassa työssä. Onneksi olkoon vaan, media ja vanhemmat!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


on iiihana kirjoitti:

sarja ja mulla monta lasta sekä olen lihava kotiäiti.Teen vielä kusettamalla luuseri äijältälläni lapsia, jotten vaan joudu palkka töihin.Satu, jos poistat tämän, niin kalikka on sinuun kalahtanut.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu