että ei meistä ole toisillemme ystäviksi. Et kuitenkaan ymmärtäisi mua..... Puhelimessakin puhuit päälleni. Jos et kommentoi, ymmärrän että haluat olla rauhassa ja että unohdan sut. Puhelimessahan viittasit siihen.
Vastaukset 9
- Mistäs
me muuten puhuttiin?
- .........................
soita vaan uudestaan..........
- ...
välittämättä, kun puhelimessa sanotaan ettei kiinnosta paskaakaan! :( :(
- ..................
... kirjoitti:
välittämättä, kun puhelimessa sanotaan ettei kiinnosta paskaakaan! :( :(
nyt olen vähän tämmönen...kiva kun löysit uuden juutpaikan :)
- ...
.................. kirjoitti:
nyt olen vähän tämmönen...kiva kun löysit uuden juutpaikan :)
sä ihminen, joka välittää musta?
- .........................
... kirjoitti:
sä ihminen, joka välittää musta?
voihan niitä olla paljon muitakin......
- ....
......................... kirjoitti:
voihan niitä olla paljon muitakin......
tätä enempää.
Mihin mä suakaan tarvin? Mihin?
Siihenkö, että sä säälisit mua? "voihan niitä olla paljon muitakin"
Niin voisi olla, mutta tällä hetkellä ei ole ketään. Mun ei anneta missään olla oma itseni, siksi viihdyn näillä keskustelupalstoilla ihmeen hyvin..... Aina joko muiden mielestä analysoin liikaa, tai puhun tylsistä aiheista tai..... ulkonäkö plus luonne. Kummatkin pistetään mulla ihan maan tasalle.
Haen "turvaa" (henkistä) ja lohtua täältä. Olen niin saamarin väsynyt siihen, etten saisi olla oma itseni. Mulla on oikeus olla oma itseni! Eihän ketään toista samanlaista ole maapallolla... Tuon oikeuden toteutan TÄÄLLÄ. Kirjoitan juuri siihen tyyliin kuin ajattelenkin. - .....
.... kirjoitti:
tätä enempää.
Mihin mä suakaan tarvin? Mihin?
Siihenkö, että sä säälisit mua? "voihan niitä olla paljon muitakin"
Niin voisi olla, mutta tällä hetkellä ei ole ketään. Mun ei anneta missään olla oma itseni, siksi viihdyn näillä keskustelupalstoilla ihmeen hyvin..... Aina joko muiden mielestä analysoin liikaa, tai puhun tylsistä aiheista tai..... ulkonäkö plus luonne. Kummatkin pistetään mulla ihan maan tasalle.
Haen "turvaa" (henkistä) ja lohtua täältä. Olen niin saamarin väsynyt siihen, etten saisi olla oma itseni. Mulla on oikeus olla oma itseni! Eihän ketään toista samanlaista ole maapallolla... Tuon oikeuden toteutan TÄÄLLÄ. Kirjoitan juuri siihen tyyliin kuin ajattelenkin.Oma äitinikin jopa kadehtii mua!
Tuolla en tarkoita sitä, että olisin yhtään sen kadehtittavampi henkilö kuin kukaan muukaan, vaan tarkoitan sitä, että en tiedä tällä hetkellä yhtäkään ihmistä joka osaisi aidosti iloita hyvistä ominaisuuksistani. Kaikki tutut pistää hyvät ominaisuuteni huonoiksi... eivät kestä sitä, että mulla olisi jotain hyvääkin. Se rasittaa mua... Jokaisella ihmisellä on oikeus olla oma itsensä. Eikä se asia siihen vielä lopu. Jokaisella ihmisellä on Velvollisuus olla oma itsensä! Jokaisen ihmisen "anti" on se, mitä hän oikeasti on. Tiedän, että löytyy joukosta ihmisiä, jotka pitäisivät luonteestani eivätkä arvostelisi koko aikaa. Tiedän sen, siksi yritänkin sanoa itselleni että vaikka mitä paskaa tulisi niskaan analysoinnista, ällöttävän läheisestä käytöksestä jne., pyrin silti säilyttämään nuo ominaisuudet itselläni. Ihan sitä varten, koska joku toinen voisi niitä puolestaan arvostaa. Ja lisäksi siksi, että ihmisellä on helpompaa olla vain juuri se, mitä oikeasti on. Esittäminen rasittaa... eikä siinä ole myöskään mitään järkeä. - valttia
..... kirjoitti:
Oma äitinikin jopa kadehtii mua!
Tuolla en tarkoita sitä, että olisin yhtään sen kadehtittavampi henkilö kuin kukaan muukaan, vaan tarkoitan sitä, että en tiedä tällä hetkellä yhtäkään ihmistä joka osaisi aidosti iloita hyvistä ominaisuuksistani. Kaikki tutut pistää hyvät ominaisuuteni huonoiksi... eivät kestä sitä, että mulla olisi jotain hyvääkin. Se rasittaa mua... Jokaisella ihmisellä on oikeus olla oma itsensä. Eikä se asia siihen vielä lopu. Jokaisella ihmisellä on Velvollisuus olla oma itsensä! Jokaisen ihmisen "anti" on se, mitä hän oikeasti on. Tiedän, että löytyy joukosta ihmisiä, jotka pitäisivät luonteestani eivätkä arvostelisi koko aikaa. Tiedän sen, siksi yritänkin sanoa itselleni että vaikka mitä paskaa tulisi niskaan analysoinnista, ällöttävän läheisestä käytöksestä jne., pyrin silti säilyttämään nuo ominaisuudet itselläni. Ihan sitä varten, koska joku toinen voisi niitä puolestaan arvostaa. Ja lisäksi siksi, että ihmisellä on helpompaa olla vain juuri se, mitä oikeasti on. Esittäminen rasittaa... eikä siinä ole myöskään mitään järkeä.Oletko lukenut "pidä itsestäsi huolta" Phillip C. McGraw:n kirjaan?
Jatka samaan malliin ja etsi ihmisiä, joita kiinnostaa aitous. Kierrä kaukaa muut! Ja se on mahdollista, jos vain haluat. Ja veri ei muuten velvoita, jos sukulaiset ovat inhottavia!
Täällä yksi sellainen, joka on opetellut kunnioittamaan itseään, eikä suostu laittaa itseään sellaisiin tilanteisiin joihin lapsena/nuorena joutui..
Älä anna muitten ihmisten saastuttaa itseäsi! Jos he eivät tee sinulle hyvää, poista heidät elämästäsi! Näin minä tein ja on minulla siltikin muutama ystävä jäljellä. Tosin vieläkin käyn läpi asioita ja tapahtumia (negatiivisia) jotka ovat muuttaneet minua epäaitoon suuntaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Moottoripyöräonnettomuus
Mopomiitissä tapahtunut onnettomuus ja uutisointi. Ajoradan ylityksen vaarallisuudesta ei mitään uutisointia. Ei myöskää65788- 158784
Ampuminen kylpylässä
Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa25760Jos oikeasti haluat mies
Tiedät mitä on tehtävä. Luotan, että etenet jos haluat. En voi tehdä enää mitään kun ei ole numeroasi.100740Uusi ruokapaikka
Tuleeko Haapavedelle uusi lounaspaikka ,haetaan kokkia? Uusi firma kyseessä27708Miten sinä voit?
Kysytkö kukaan sitä sinulta? Olen huomannut, että jos kohtaa empaattisen ihmisen ja hän kysyy noin, saattaa padot murtua93677Kerro minulle totuus
Minä haluan kuulla sen nyt. Kenen kanssa sinä olet nykyisin, ja miksi jätit minut? 🐒193647- 22592
- 61582
VILLISIKALAUMA TULOSSA IISALMEEN
Yle: Poliisi varoittaa Iisalmen keskustaa lähestyvästä villisikalaumasta Poliisi on pyytänyt Pohjois-Savossa Iisalmessa40539Hautakivien massapoisto aloitettu Härkökankaan vanhalla hautausmaalla kaikessa hiljaisuudessa!
Suomussalmen seurakunnan kirkkoneuvosto on tehnyt historiansa surullisimman päätöksen hautojen haltuunotosta ja raivauks35534On todella ikävää
Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit78480- 39465
- 57455
sinulle....
Olen ymmärtänyt, ettei minua haluta enää takaisin. Mitään pahaa en koskaan halunnut sinulle. Ikävä että kuvittelit niin.75447Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?
Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.25437- 70433
Useita poliisiautoja kunnantalolla
Maijojen kyydissä tuttuja naamoja ja nyt kannetaan arkistolaatikoita autoihin. Nyt se on alkanut. Pidätykset.9429- 54418
- 40407