onko Tomi Putansuu jotenkin tyhmä? Ei voida olettaa, että noin julkinen ihminen välttyisi julkisuudelta, edes siviilielämässä. Idiotteja riittää tässä maassa. Ja mitä vittua Seiska pyysi anteeksi? Sitä, että teksi sen, mikä oli oikein. Ihan sairasta touhua.
MIKSI PITI MENNÄ EUROVIISUIHIN
EI KESTÄ JULKISUUTTA
10303
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
jotenkin tyhmä, kun kyselet moista täällä?
Tai ainakin se sen luottotoimittaja. Se blondiukko joka kirjottelee sitä kökköä nykäsestä, mikä ei ketään kiinnosta. En muista nimeä. Hallelujaah vaan sun elämääs..
se fiksu taidatkin olla, kun tuollaisia päätelmiä teet... Tai sitten et. Olen muuten yli 30 vuotias nainen. Oho, ei todellakaan ole pelkkiä teinejä tai äijiä täällä...
Miksi kirjoitit tänne? Etkö kestänyt ola hiljaa? Aion nyt jäljittää sinut ja pistää perskuvasi jokapuolelle.
Et vain kestä totuutta. Olet massan vanavedessä menijä. Olitko yksi niistä seitsemästä jotka olivat mielenosoituksessa Pursimiehenkadulla? Hah, säälittävää!
Mitä ihmeen totuutta? Sitäkö, että on hyvänmaun vastaista jos julkaisen sinusta kuvia joka paikkaan vaikka et niin halua?
Ja miten voin olla massaa jos olisin ollut tuolla mieltä osoittamassa seitsemän joukossa? Heh heh. Massaa on tuollainen roskalehtien palvonta.
Anteeksipyyntö seiskan sivuilla sanoo "7 päivää -lehti pyytää anteeksi Lordilta ja hänen faneiltaan aiheuttamaansa mielipahaa. ". Eli ei pyydä anteeksi kuvien julkaisua vaan sen seurauksia.
Erittäin hyvä, että menivät euroviisuihin. Ei euroviisuihin meneminen tarkoita sitä, että sinusta tulee median orja ja vapaata riistaa. Julkkikset ovat ihmisiä, joilla on omat tunteensa ja tarpeensa ja oikeutensa. Ne heille pitää suoda ja pistää aisoihin muutama lehti, joka niitä ei kunnoita.
hinnan. Hinta on se, ettei julkisuuden henkilö nauti samanlaista intimiteettisuojaa kuin sinä esimerkiksi.
ei vaan voi. Jos julkkikset saisivat itse määrätä mitä kuvia ja minkälaisia juttuja heistä julkaistaisiin, eipä muunlaisia haastatteluja olisikaan kuin sellaisia, joissa Laulajat poseeraavat uusimman levynkannen kanssa kertoen levyn synnystä ja sen eri vaiheista.
Tai mallit esittelemässä pelkästään uusien sponsoriensa tuotteita. Tai poliitikot kertomassa vain omista näkemyksistään, ja näin ilmaista mainostilaa hyödyntäen.
Niitä lehtiä ei kukaan meistä jaksaisi lukea.
Sekä julkkikset että media molemmat työskentelevät saman päämäärän hyväksi eli kansan parhaaksi. Heistä kumpikaan ei siis saa määrätä vaan kansa määrää sekä yleiset moraaliset periaatteet kuten toisen ihmisen kunnoittaminen.
itse ovat tämän aiheuttaneet. Tilatkaa jatkossakin, niin saattepahan jännitystä elämään.