maksullisten naisten palveluja? Yksi kotikäynti maksaa 150-200€ eli jopa 1000€ kuussa. Mekin tarvitsemme seksiä, eikä me voida lähteä iskemään naista kapakasta pyörätuolissa...
Miksi KELA ei korvaa
meille invaliideille
25994
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
jokin omavastuu tulisi kuitenkin säätää...ihmiset kun ovat kovin erilaisia seksin määrän suhteen...
hoivatyöstä saa kotitalousvähennyksen verotuksessa, joten kannattaa yrittää.
Seksi invalidin kanssa alentaa naisen ihmisarvoa.
Mitä pienessä päässä liikkuu sulla? Miten invasexi muka alentaa naisen ihmisarvoa.... ei todellakaan niin yhtään mitenkään. Samanlaisia ihmisiä ne invaliditki ovat. usein jopa paljon fiksuimpia kuin me valta väestö, kun ne joutuu miettiin asioita aika paljon eri kannalta. On terve kokemus jokaiselle katsella päivä maailman menoa pyörätuolista..
sun persettäs niille invaliideille kun sä kerran on niin paljon niitä rakastat.
Ja, jos sä oot mies nii sanopa, naitko sä mielummin tavallisen, terveen naisen kanssa vai invaliidin? Jos niillä kerran ei ole mielestäsi mitään eroa.
Jos maailmassa olisi yhtään oikeudenmukaisuutta ja Jumala oikeasti olis olemassa, niin sä ansaitsisit opetuksen.
Ansaitsisit moniraajahalvaantumisen jossain onnettomuudessa tai jonkin erittäin vakavan sairauden.
Voiko enää törkeämpää ihmistä olla kuin sä olet?
Oletko sä muka terve nainen? Mokomakin fundamentalistinen fasisti.
Onko typerämpää kuin verrata tervettä ihmistä ja invalidia.
Ihmistä kohtaa jo riittävän suuri kohtalo kun hän onnettomuudessa invalidisoituu tai syntyessään on jo vammainen.
Tuollainen joka solvaa invaliideja on itse tunne-elämältään aivokuollut.
mitä sä ansaitsit?
Onko hauskaa olla huoralunttu perseenjakaja?
No, ala sä jakaa persettäs niille invaliiseille kun sä heitä niin rakastat. Ja kai sä voit antaa heille ilmaiseksi tai ainakin 50% alennuksella ihan solidaarisuuden vuoksi. Saisit sinäkin vähän enemmän kullia. Vaikka tuskin ne eroaa niistä paskanköyrijöistä, joita muutenkin käy sun luona viiden minuutin panolla, josta siitäkin puolet kuluu paskiaisen kehumiseen.
Onko taas tullut aamutuimaan otettua väärät lääkkeet?
Minä arvostan kaikkia ihmisiä paitsi sun kaltaisiasi.
Sä olet saanut oikeudenmukaisuutta, olet saanut matalan mielen ja katkeruuden.
Ei ole helppoa olla mielenterveyshäiriöinen.
"Minä arvostan kaikkia ihmisiä paitsi sun kaltaisiasi."
Minä en!
Kyllä mä yritän ymmärtää sua, kun sä oot huora ja sen takia mielenterveyshäiriöinen.
ps. en tarvitse lääkitystä, toisin kuin sä ja sun invaliidiasiakkaasi! Popsi popsi vaan.
miksi sitten vihaat aviovasimoja miksi vihaat heitä niin kovasti että petät heidät ottamalla toisen miehen kullin käteesi, äläkä saarnaa ettei vaimo voi omistaa miestään koska hyvin tiedät että se sama mies nostaa aikamoisen metelin jos vaimo ei olekaan hoitamassa klapsia sillävälin kun sun kanssa irstailee, wanda mikä tekee vammaisesta etuoikeutetun? ei ole terveitten syy että toinen syntyy vammaisena tai vammautuu esim. autokolarissa,
ihmisoikeus on sama ja samalla tasolla ihmiset ovat oli heillä vamma tai ei, ei siihen voi vedota.
Mitenkä aivokuollut sinä olet, kun solvaat täällä kaikkea mikä eteesi sattuu? Onko aivoistasi puolet syöty? Et huomaa omaa solvaamistasi (joka on tietenkin vain säälittävä yritys), mutta sensijaan huomaat kun sinua solvataan tai asiakkaitasi. Mikä yhdennäköisyys!
Ja mistähän johtuikaan tämä, ettet arvosta "hänen" kaltaisiaan ihmisiä? Siitä, että hän ei ole asiakkaasi?
Ei ole helppoa olla korkeamoraalisen henkilön kanssa tekemisissä, kun omat halpa-arvot elämässä eivät kohtaa yhtä tasapainoista ja laadukasta elämäntapaa. Sinulle Wanda, ettet ala eväidesi loppuessa puuttumaan pilkunnussimiseen (joka sinulle varmasti tuttua jo onkin).
Yhdyn edelliseen kirjoittajaan.
(En Wanda sillä tavalla miten sinä huorana luulet).
Kuitenkin, mikset voisi ottaa puolia pois hinnasta tai vaikkapa nussia ilmaiseksi näitä vammautuneita henkilöitä, kun he mielestäsi ovat täysin oikeutettuja seksiin, kuten muutkin. Minä olen sitä mieltä, että he ovat oikeutettuja täysin samanlaiseen seksiin kuin muutkin, eikä siitä todellakaan tarvitse alkaa pulittamaan mitään. Anna siis ilmaiseksi ja lakkaa esittämästä tekosyytä huoraamisellesi. Vasta tällöin olisit oikeudenmukainen vammaisiasi kohtaan.
huora tekee huorin ja "himoitsee" lähimmäisen omaisuutta vastoin käskyjä. kohdista palvelusi invaliideille, sairaille, yksinäisille, syrjäytyneille, vammaisille, sinkuille ja leskille. Mutta ehei huora rahastaa ukkomiehiä enimmäkseen vailla minkäänlaisia omantunnon tuskia.
mene naisesi kanssa lekurin vastaanotolle ja valita, ettei homma onnistu. Siinä sitten hoitopöydällä kokeilemaan, "miksi ei". Lekurin lasku sitten Kelaan, eikä tarvitse maksaa hotellistakaan mitään.
jos huora kieltäytyy hoitalemasta sinut, onko sulle tullut mieleen että myös HUORA VOI kieltäytyä ja antaa rahat takaisin, vetoaisitko sitten EU-tuomioistuimeen syrjintää koskevassa kohtelussa.
Hyvänen aika ajattele että sukupuoliyhdyntä ei ole ammatti ja nainen on aina SIIS AINA päättämässä omasta seksielämästään ei vammainen voi mennä kelakortin kanssa vaatimaan pillua, olet todella JULMA vammastasi huolimatta.
Raivostuttavat nämä kirjoitukset joiden mukaan vammaisilla yms. olisi oikeus/mahdollisuus vain MAKSETTUUN seksiin.
Minä olen varma, että seksistä maksavat hyvin/kohtuullisesti toimeentulevat miehet, jotka saisivat seksiä muutenkin, luultavasti ovat naimisissa ja perheellisiä. Heille vammaisuus on joku keppihevonen, jonka avulla he yrittävät puolustella perverssejä huvituksiaan.
He ovat näillä jutuillaan tekemässä sellaista kulttuuria, jossa aletaan ihan tosissaan uskoa, että prostituutio palvelisi vammaisia tai muuten erilaisia.
Meillä on Predidenttinä SETA:n aktiivi. Politiikassa on muitakin SETA:n ihmisiä. Mutta heille on oman aseman ylläpito ja palkan korottaminen niin tärkeää, että he eivät uskalla olla rohkeita ja sanoa asioita niinkuin ne ovat. Politiikka turmelee hyvätkin ihmiset. Tosi harvoin tässä prostituutiokeskustelussa muistetaan, mitä SETA sanoo. Se sanoo esim. näin:
"Toisen erilaisuus ei ole silloin uhka vaan tarjoaa uusia näkökulmia hahmottaa elämää - elämä kaikilla tasoillaan sisältää joka tapauksessa moninaisuutta, ajattelemmepa siitä sitten mitä tahansa."
Nämä ajatukset koskevat kaikkia ERILAISIA ja ne pitää laajentaa JOKAISEEN ihmiseen. Sen jälkeen ei tarvitse yrittää perustella prostituution olemassa oloa "vammaisten oikeuksilla", kun tunnustetaan että vammaisella on oikeus LUONNOLLISEEN seksuaalisuutten aivan kuin kaikilla muilla.
Ei seksi ole mikään perusoikeus, se on luonnonvalintaa ja toisille kovan liehittelytyön takana.
Ainahan voi kuitenkin vetää tumppuun jos vaihtoehtona on sinänsä vastentahtoisen naisen naiminen ja rahalla hyväksikäyttäminen. Tunnetasollahan asia on ihan sama.
Muuten, tiedän pari pyörätuolissa istuvaa sälliä, jotka syystä tai toisesta saavat enempi naisseuraa kuin useimmat "normaalit".
Mutta jokaisella inhimillisellä oliolla on seksuaalivietti.
Ja silloin kun ihminen hoitaa seksuaalitarpeensa tyydyttämisen yleistä sukupuolikuria loukkaamatta ja molemmat osapuolet täysin tietoisesti seksiin suostuvat, ei pitäisi kuulua ulkopuolisille tippaakaan onko se ilmaista vai maksullista.
Kumma vaan, että kaikenmaailman viherpiipertäjien, lesbofemmareiden ja uskisten pitää veivata hyväksikäytöstä.
Ei mun mielenterveyteni ole järkkynyt eikä tunne-elämäni kärsinyt kun tein prostunhommia.
Pahempaa hyväksikäyttöä harrastavat kukasta kukkaan lentävät kaverit jotka seljättävät naisia ja samalla ajattelevat seljättäessään madonna-huora tyyliin.
Moni nuori nainen saattaa saada tunne-elämän vaurioita kun kaveri pillunsaamisen toivossa lupailee tytölle kaikenlaista mitä ei ole tarkoitustaan pitää.
Mutta se saako seuraa riippuu ihmisen omista mukavista luonteenpiirteistä ja sosiaalisuudesta.
Hienoa, että myös pyörätuolissa istuville kavereille löytyy seuraa.
jättänyt sinuun jälkiä? HAHHAHAHAH! Kyllä on sekä mielenterveyteen että ulkonäköösi. huomattu ja nähty on!!!
Sun viesteihisi ei ole mitään lisättävää. Nehän kertoo kirjoittajan pahoista mielenterveyshäiriöistä.
Täällä on helppo vittuilla ja hahatella.
Huomiosi ja näkemisesi jätän omaan arvoonsa.
Ulkona pahassa maailmassa ei olekaan varaa solvata ja vittuilla voi saada hampaat kurkkuunsa.
Mitäs huoran hyväksikäyttö sitten on?
Eka kuvaamallasi tavalla 5-10 minuutin panolla lypsät rahat, kehut vähän "rumaa" miestä ja häippäset.
Ja musta tuntuu, että moni ukko joka maksaakin seksistä ja huora ei suostu johonkin, niin tämä saattaa hyvinkin lyödä juuri sulta hampaat kurkkuun. Kitisetkö sinä sitten vielä? huoran tehtävähän on suostua aivan mihin tahansa.
Miten sinä asiakkaan ennalta tiedät, jos tämä vaikkapa sairastaa narsismia. ELi solmii hyvin suhteita, on asiallinen, hyvin menestyvä ja komeakin, mutta todellinen puoli selviää vasta sängyssä.
Lisäksi on Suomessa aika paljon näitä teiniuho nuoria, jotka haluaisivat ampua kaikki huorat.
nukkumaan.
Taisi sulla käydä huono flaxi siellä kapakassa kun noin kiukkuinen olet naisia kohtaan. No, syytä itseäsi ja humalatilaasi.
"Mutta jokaisella inhimillisellä oliolla on seksuaalivietti.
Ja silloin kun ihminen hoitaa seksuaalitarpeensa tyydyttämisen yleistä sukupuolikuria loukkaamatta ja molemmat osapuolet täysin tietoisesti seksiin suostuvat, ei pitäisi kuulua ulkopuolisille tippaakaan onko se ilmaista vai maksullista. "
Ei niin. Kun täysin tietoisesti siihen suostuvat.
"Kumma vaan, että kaikenmaailman viherpiipertäjien, lesbofemmareiden ja uskisten pitää veivata hyväksikäytöstä."
Ei tuosta huoraamisen aiheuttamasta alennustilasta voi muuta käsitettä oikein käyttää keskimäärin. Enkä edusta mitään ismiä äärimuodoissaan.
"Ei mun mielenterveyteni ole järkkynyt eikä tunne-elämäni kärsinyt kun tein prostunhommia."
Mukava sulle, vaikea vaan uskoa tuota, tai sitten sulla oli varaa valita asiakkaasi todella hyvin tjs?
"Pahempaa hyväksikäyttöä harrastavat kukasta kukkaan lentävät kaverit jotka seljättävät naisia ja samalla ajattelevat seljättäessään madonna-huora tyyliin."
Huora-madonna-ajattelun välissäkin on kultainen keskitie useimmilla...jos nainen haluaa tulla seljätetyksi niin tekee sen varmasti useimiten omasta tahdostaan.
"Moni nuori nainen saattaa saada tunne-elämän vaurioita kun kaveri pillunsaamisen toivossa lupailee tytölle kaikenlaista mitä ei ole tarkoitustaan pitää."
Useimiten yhden yön jutuissa kyse ei ole moisesta. Tuollaiset valheilla pillua vonkaavat miehet kyllä ovat kuvotusten kärkipäässä heti raiskaajien ja taas huorissakävijöiden jälkeen...
"Mutta se saako seuraa riippuu ihmisen omista mukavista luonteenpiirteistä ja sosiaalisuudesta. "
Aika lailla tosi pidemmän päälle.
"Hienoa, että myös pyörätuolissa istuville kavereille löytyy seuraa"
Niin on. Kaikin puolin. Tosin ansiot kuuluvat kyseisille pyörätuoleissa istuville jannuille itseilleen. En tokikaan kuvittele että se olisi yhtä helppoa kaikille rullatuoli-invalideille.