Viisautta selvitä kunnialla maanantai-aamuna olevasta tentistä.
Tentissä onnistumista
Tenttijä
196
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
mulla alkaa tentti paljon paremmin ku luen eka kaikki kysymykset huolella läpi. sitten kirjotan suttupaperille nopeasti kaiken mitä tulee mieleen per kysymys, ettei vaan unohdu ku varsinaiseen kirjotukseen pääsee. Sitten alotan helpoimmasta kysymyksestä ja katon et aikaa on tarpeeksi per kyssä.
Mulla oli aiemmin tapana vaan kirjottaa kokeeseen kaiken mitä tiesin ja sain vaan huonoja arvosanoja. onneksi tajusin että puolet pisteistä ainakin meidän yliopistolla tulee omasta analyysistä, että sen jälkeen ku on osottanu ymmärtävänsä tehtävänannon ni pitää myös osata soveltaa.
ELI, jos ei tiedä ku vähän aiheesta, ni voi aina sitten luovasti kirjotella entä jos ja enttententten. Tämä siis jos omaa ajattelua opinahjossasi arvostetaan. Sillä saa jo pisteitä kotiin.
Mulla on itellä lyhyt muisti, joten parhaiten onnistuu, jos mulla on esim aamulla kokeeseen matkalla mukana tiiviit muistiinpanot ja esim kuviot, jotka tulee osata. plärään ne läpi ennen ku meen koesaliin.