Vanhasen ja Kataisen

Pikkuhiljaa alkaa kilpailuttaa pieniä oikeistopuolueita ensi kevään hallitukseen tulosta...
3203
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

puhua, kun heinäluoma itkee jo siitä kun porvaripuolueet ovat keskustelleet keskenään. On se demareista niin väärin, niin väärin. Uskomatonta miten iso mies yleensä voi puhua pokkana tuollaista, kun SDP itse on vuosikymmenet ollut yhteistyössä äärivasemmiston kanssa. Todennäköisesti keskusta ja kokoomus muodostavat hallituksen vaalien jälkeen, demareiden huikeasta pelottelukampanjasta huolimatta. Veikkaan myös, että SDP laittaa heti puolueensa militanttisiiven, SAKn asialle järjestämään levottomuutta ja selkkauksia.

Äänestä
  • Demokratiassa saavat ihmiset keskustella keskenään. EI tarvita Heinäluoman ei onneksi kenenkään muunkaan lupaa.
    Menköön Heinis nurkkaan parkumaan.

    Äänestä

  • ääniä kokoomukselle kirjoitti:

    Demokratiassa saavat ihmiset keskustella keskenään. EI tarvita Heinäluoman ei onneksi kenenkään muunkaan lupaa.
    Menköön Heinis nurkkaan parkumaan.

    muuten iso poika kutsuu apuun SDPn militanttisiiven SAKn ja se tekee pahaa ja vastutonta jälkeä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pitäisi kirjoitti:

Pikkuhiljaa alkaa kilpailuttaa pieniä oikeistopuolueita ensi kevään hallitukseen tulosta...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu