Iran pyrkii kehittämään oman ydinaseen eikä se luovu tästä hankkeestaan millään diplomaattien taivuttelulla
Iran pyrkii tietenkin viivyttämään yhteenottoa USA:n kanssa neuvottelemalla hämäysmielessä
Iran pyrkii tietenkin viivyttämään yhteenottoa USA:n kanssa neuvottelemalla hämäysmielessä
Vastaukset 34
Vanhimmat
Pakko kai se on hankkia jotain kättä pitempää varastoon kun öljyrosvo väijyy jo ihan naapurissa.
Äärimuslimi kerjää verta nenästään
mutta olisio Suomenkin aika varustautua ydinasein meillähän on maailman paras vesi ja ei kestä kovin kaun kun se o kultaakin kalliinpaa,täten voisimme suojautua usan kaltaisia rosvovaltioita vastaan.
Rosvovaltio hyökkäsi 1939 Suomeen ja ryösti 10 osan Suomen maa-aluesta
Vesihän se on seuraava artikkeli jonka takia toisiin maihin hyökkäillään. Kunhan paskamaakarit esim. usa etunenässä omansa tärväävät niin alkaa näiltäkin seuduilta terrorismia ja "demokratiavajetta löytymään". Onhan noita uraanikaivoksia suunnitteilla tännekkin niin miksipä ei.
naton joukot suojelevat meitä silloin että paskamaat eivät varasta meidän "öljyämme".
Suurin räjäytetty vetypommi, Neuvostoliiton 30. lokakuuta 1961 räjäyttämä "Tsar-Bomba" (Pommien kuningas) oli voimaltaan noin 50 megatonnia. Tsar-Bomban kaltaisilla pommeilla on mahdollista tuottaa ainakin 100 megatonnin räjähdys.
Kaksi ässää hihassa.
vetyä ameriikkaan.
seisokki iski!
hipova kommentti keskusteluun.
Iranin nuoret haluaa enemmän vapautta Amerikan malliin eikä nuoret naiset halua kulkea mustat kaavut päällä kuin kummitukset
mutta minkäs teet kun äärimusut hallitsevat kaikkea.
kyllä kaikki valtioiden johtomiehet sen tietävät, eikä mahdollisesti tuleva isku ydinlaitoksia vastaan olekaan suunnattu tätä kansanosaa vastaan, vaan syyllistä joka on islam ja sen maailmanvalloitushegemoniaa vastaan.
tässä asiassa meidän pitäisi tukea niitä länsimaita joilla uskallusta väliinmenoon riittää.
tullut Iranista kristittyjä pakolaisia....heitä vainotaan Iranissa....tämä on ihan tätä päivää....Herää jo Suomi!
www.stefanus.fi
Suomeen tulevista pakolaisista on nykyään muhamettilaisia. Kuka heitä vainoaa?
nimimerkille! Sanoin. että islamilaiset vainoavat kristittyjä esim. Iranissa. Suomeenkin on tullut Iranista kristittyjä joiden on mahdotonta oola kotimaassaan koska heitä vainotaan! Eikö jo Suomi tajua, mistä on kysymys!? Islamilaiset haluaa pystyttää minareetinsa kaupuhkeihimme, mutta jos me pyydämme vastaavaa=kristityt saavat pystyttää ristikirkkonsa ja julistaa ja levittää uskoa Jeesuksesta sitä ei ikinä sallita!!!! Minareetti julistaa Islamin valtaa.......
Suomalaiset ovat sinisilmäisiä luonnostaan, mutta nyt ei saa olla `sinisilmäinen`!
tutki www.stefanus.fi
iranilaisten vika ole jos suomalaiset ovat idiootteja?
nimimerkille....olet sinä idiootti eli kummalla puolella olet!?
Onhan USA:lla, Israelilla, Pakistanilla ja Intiallakin omansa?
eivät uhkaa ampua toista maata pois maailman kartalta, niinkuin Iranin presidentti on julkisesti lausunut Israelista! Israel ei ole milloinkaan vastaavaa sanonut eikä myöskään USA!!!!! Mitä mieltä olisit jos meidän maata uhattaisiin vastaavalla tavalla!
Niillä olis myydä meillekin yksi,paikallinen israelin valtio tarvii ajaa mereen.
Israel ei ole mikään Venäjä, jos sitä meinaat! Israelilaiset ovat jopa sanoneet (pahimpana neukkuaikana) että mieluummin he ovat arabin naapurina kuin että heillä olisi naapurina Venäjä! Israel on ainoa länsimaalainen valtio sielläpäin... käy katsomassa ja kuuntele muitakin uutisia kuin YLE! Yle on täysin talutusnuorassa... arabeilla on öljyä ja raha virtaa! Lieneekö liukkaat öljyrahat liukastuttaneet meidän ja maailmankin median puhumaan heidän puheitaan! Islam on osoittautunut täydeksi pimeydeksi ja terrorin alkulähteeksi!
katsele ja kuuntele joka päivä suorat uutiset Jesusalemista www.TV7.fi
http://www.hs.fi/ulkomaat/artikkeli/Netanjahu Israelin Jerusalem-politiikka säilyy muuttumattomana/1135254866920
"Meidän politiikkamme Jerusalemin suhteen on täysin sama kuin muidenkin Israelin hallitusten on ollut 42 viime vuotta. Meille rakentaminen Jerusalemiin on täysin sama asia kuin rakentaminen Tel Aviviin"
Mitä nämä muut Israelin hallitukset ovat?
Ettei vaan olisi,
1.Euroopan maat mukaanluettuna Zuomi
2.Yhdysvallat
3.Zaudi arabia
4.Aasian maat,
5.Afrikan maat
Jenkit haluaa Iranin öljyt ja pari sotilastukikohtaa alueelta. Muu on hämäystä.
hyvin jos heillä olisi ollut ydinase.
nimimerkille...
Älyätkö mitä sanot!? Epäilen suuresti! Saddam oli hirmuhalitsija vai onko suuri oppi hulluttanut sinut?! Kommunismi on aivosyöpä...se vie normaalin ajattelyjyvyn....yäk!
että Saddamin hallintoa kaivattaisiin Irakiin...mitäs sanot Suomessa asuvalle kurinaiselle, hän on ja oli sitä mieltä että pääpoikki Saddam on hirviö!
Atomipommia siviilikohteeseen aivan kuten Japanissakin. USA:han siis on ainoa valtio joka koko maapallolla on käyttänyt ydinaseita ihmisiä vastaan.
mieti mikä oli tilanne Japsit olivat katalia....joskus maailmassa on vain tehtävä päätöksiä jotka ovat kovia, japsit pakottivat käyttämään atomiasetta! USA on hyvä ja vapaa maa!
95% kaikesta hätäavusta tulee USA:sta! USA on aina ensimmäisen auttamassa. Esim. Haitissa USA-lainen hope of Haiti oli valmiudessa jakamaan maanjäristyksen jälkeen 1.2 miljoonaa päivittäisruokaannosta maanjäristyksestä selvinneille haitilaisille! Puhu sinä vaan pahaa, sillä sydämen kyllyydestä suusi puhuu!!!!
Kommunistit eivät pysty näkemään mitään hyvää missään koska heidän oma oppinsa oli täysi fiasko!
ps. milloin ole nänyt Venäjää muita auttamassa....luuletko että ne auttaa nyt Tsetseniassa...?!
Voi olla vain vittumainen tilanne niille hengiltä kärventyneille siviileille joilla ei ollut välttämättä mitään tekemistä sodan aloituksen kanssa.
Sotaan kuulumattomien tappaminen ei ole koskaan hyvä juttu, ei vaikka sen tekisi USA. Yhdysvallat on maailman sotaisin valtio, fakta mikä fakta.
Ainiin noinhan se muuten menikin, arvostelee Yhdysvaltoja = kommunisti.
Ei minua pahemmin mitkään ismit liikuta.
Venäjä on toinen riidanhaluinen valtio sen todistaa historia, mutta minun tietääkseni Tshetseenian porukat on ite alkaneet ryttyilemään.
nimimerkille! Tietääksesi tsetseenit ovat itse alkaneet ryttyilemään.... meehän nyt jo suolle!
Hengiltä kärventyneet Japanissa....tapetut ja kidutetut siviilit Tsetseniassa..suomalaiset miehet ja siviilit (ensimmäinen tapettu oli pieni tyttö Hesassa) jotka kaatuiva sodassa jonka neukkula aloitti....ilman mitään syytä!
Tsetsenia täysin Venäjän syy... se haluua niiden rikkauden öljyn...Suomi, täysin Venäjän syy se halusi meidän maan...Japani japanilaisten syy historia todistaa... Japsit ovat USA:n kanssa hyviä kauppakumppaneita ja USA myönteisyys on Japanissa selviö! Siellä ei kommunisteja tunneta!
koska juutalaiset ovat omaisuuskansa, joten he pyrkivät haalimaan haltuunsa myös naapureiden omaisuuden mm. tonttimaan sekä rakentamaan sille asuntoja, jotka eivät suinkaan ole tarkoitettu tontin omistajien tarpeisiin, vaan omaisuuskansan.
"Omaisuuskansa
Apostoli Pietari sanoo: ”Mutta te [jotka uskotte] olette ’valittu suku, kuninkaallinen papisto, pyhä heimo, omaisuuskansa, julistaaksenne sen jaloja tekoja’, joka on pimeydestä kutsunut teidät ihmeelliseen valkeuteensa; te, jotka ennen ’ette olleet kansa’, mutta nyt olette ’Jumalan kansa’, jotka ennen ’ette olleet armahdetut’, mutta nyt ’olette armahdetut’." 1 Piet. 2:9. Tässä Raamattu omistaa Jumalan omaisuuskansan nimen niille, jotka uskovat. Uuden liiton aikana Israel lihan mukaan ei ole Jumalan valittu kansa tai omaisuuskansa. Tämä nimitys kuuluu Kristukseen uskoville, hänen Kirkolleen, maallisesta kansallisuudesta riippumatta."
nimimerille! Et tunne asiaa miksi siis otat siihen kantaa näin ikävällä tavalla syyllistät niitä joita aina syyllistetään! Itse et ilmeisestikään kuulu tuohon Uuden Liiton omaisuukansaan tai sitten olet nuori uskossasi?!
Jerusalem kuuluu Israelille AINA!
ps. Jes. 11:11
Ja sinä päivänä Herra vielä toisen kerran ojentaa kätensä hankkiakseen itselleen kansansa jäännöksen, joka on jäljellä Assurissa, Egyptissä, Patroksessa, Etiopiassa, Eelamissa, Sinearissa, Hamatissa ja merensaarilla.
12. Hän nostaa viirin pakanakansoille ja kokoaa Israelin karkoitetut miehet; ja Juudan hajoitetut naiset hän kerää maan neljästä äärestä.
13. Silloin katoaa Efraimin kateus, ja Juudan vihat häviävät. Efraim ei kadehdi Juudaa, eikä Juuda vihaa Efraimia.
14. Ja he lentävät länteen päin filistealaisten niskaan, yhdessä he ryöstävät Idän miehiä. Edom ja Mooab joutuvat heidän käsiinsä, ammonilaiset heidän alamaisikseen.
15. Ja Herra vihkii tuhon omaksi Egyptin merenlahden ja vihansa hehkussa kohottaa kätensä Eufrat-virtaa vastaan, lyö sen hajalle seitsemäksi puroksi ja tekee sen kengin kuljettavaksi.
16. Siitä tulee valtatie hänen kansansa jäännökselle, joka on jäljellä Assurissa, niinkuin tuli Israelille silloin, kun se Egyptin maasta lähti.
Mieti mihinkä olet nokkasi pistänyt....mars oikealle käänny!
käytöltä vältytään.
Kuitenkin on ymmärrettävä, että mikäli pahin mahdollinen, eli iranin ydin-isku israeliin tapahtuu, niin se merkitsee äärimmäistä sotaa. Mikäli islamistit aloittavat sodan länsimaita vastaan, niin suomessakin tulee varautua säälimättömästi ja tavoitteista tinkimättä puhdistamaan suomen maaperä jokaisesta islamistista.
Paljon todennäköisempää on että Israel iskee ennaltaehkäisevästi Iraniin kuin että Iran kehittäisi aseen ja ehtisi vielä käyttämäänkin sitä. Kävi miten kävi, Israelin tuhoutuminen ei minua liikuttaisi yhtään sen enempää kuin Iraninkaan. Sionistit kun ovat juutalaisia fasisteja ja ääri-islam taasen terrorismia. Jos jompikumpi tai molemmat osapuolet tuhoutuu, mitään arvokasta ei menetetä.
EI MUU AUTA NYT LOPPU P :N JAUHAMINEN EI MUUTA kUIN RAUTAA RAJALLE JA MAA VEDETÄÄ KIVIKAUTEEN!