Koskaan et muuttua saa - KEPU

Mielipidepankki ja nimimerkki oivahärkönen käyvät täällä keskustelua siitä onko KEPU uudistava vai uudistuksia vastustava puolue.

Kyllä KEPU peruksiltaan on puolue, joka pyrkii siihen, että mikään ei muutu. Erityisesti maajussien tukiaiset ovat KEPUn mielestä se pyhä asia, johon ei saa muutoksia tehdä.

KEPUn ja KEPUlaisen mielestä yritystoiminnan edistämisestä ja innovaatioiden tukemisesta voi kyllä rahaa höylätä, että maajusseille voidaan jakaa rahaa.

Lukuisista nimenmuutoksista huolimatta KEPU on säilynyt puolueena, joka etujärjestömäisellä tavalla puolustaa vain maajussien asiaa.

Vaalien alla KEPU kyllä lupaa yhdeksän hyvää ja kymmenen kaunista kaikille. Vaalien jälkee vaalilupaukset syödään (vrt. esimerksi ministeri Liisa Hyssälän kuuluisa valhe 300 euron kuukausikorotuksesta kansaneläkkeisiin).

KEPU PETTÄÄ AINA!

1

75

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • on näin

      asiat menneet että "Känälle" ei enää kukaan vastaa, muuta kuin itse joskus? Koklipin Sairaus huomattu.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      87
      1704
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      85
      1212
    3. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      110
      1113
    4. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      67
      896
    5. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      102
      861
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      808
    7. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      47
      721
    8. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      712
    9. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      47
      661
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      653
    Aihe