Ennustan lämpevää, jopa hellettä. Enää ei tarvitse käyttää sään ennustamiseen sammakoita. Kesän voi nykyään laskea alkavan siitä, kun E-P. Pietilä käskee toimittajansa kirjoittamaan Matti Vanhasen rakkauselämästä.
http://www.iltasanomat.fi/viihde/uutinen.asp?id=1182547
http://www.iltasanomat.fi/viihde/uutinen.asp?id=1182547
Vastaukset 10
Vanhimmat
Miksi pilaat kesää tuollaisilla alaviitteillä!
Ihmettelenpä, jos ei tästä kesästä tule, jos nyt ei vuosituhannen kuuminta niin ainakin vuosisadan kuumin ja aurinkoisin kesä.
Ei, ei pelkästään kuuden vuoden ajalta vaan uumoilisinpa, että tänä kesänä lyödään tämän vuosisadan pohja-ennätykset.
Jotenkin auringon valokin tuntuu niin oikealta ja optimaaliselata sen kimmeltäessä kukoistukseensa puhjennneen luonnon eri olo- ja värimuodoissa.
Minulla on tapana aina varata muutama tunti aniaikaisin aamusta kesähuumaan, koska kuten varmaan tiedätte omasta kokemuksestannekin päivisin sitten ei vaan malta millään pysähtyä ja heittäytyä vaan kesän hurmaan ja huumaan.
http://www.iltalehti.fi/viihde/200606024604079_vi.shtml
kylmää on vielä ja kesä on jo näin pitkällä! Kyllä sinunkin vain täytyy tuudittautua ensi kesään. Toivossa on hyvä elää!
Oletteko huomanneet kuinka harvinaisen raikas ja jotenkin tuore tämä kevät ja kesä on ollut kuuminakin päivinä.
Toivottavasti tuo uusi raikkaus, joka on jotenkin aivan uusi vivahdeominaisuus kesän maistelussa säilyy helteilläkin.
Sitä kuumempi kesä tulee, mitä isommat lööpit. Tämän ensimmäinen oli vielä suhteellisen vaatimaton, eikä vielä povaa kovin pitkiä helteitä. Mutta jos E-P. Pietilä ensi viikolla parantaa tahtia niin voidaan odottaa pitkiä hellejaksoja.
Ajoitus on tärkeä. Jos Pietilä ei järjestä Vanhasesta isoja lööppejä ensi viikoksi, häntä voi pitää syyllisenä jokaiseen pohjois-Atlantilta maamme yli vyöryvään koleaan sademyrskyrintamaan.
Alkavan kesän paras osuus on keväällä ennen kuin sääsket tulevat.
Sen jälkeen kesä on pilalla.
Tulis jo syksy.
Ensi kevätatlvi on tätä mielenkiintoisempi, kun nähdään, käykö Jäbän toiveet porvarihallituksesta toteen?
PS. Ilta-lehdet näyttivät tosiaan revittelevän Masan ja Susanin (vai mikä se nimi nyt on?) rakkaudella.
Ehkä seuraavat lööpit tulevat vuoden päästä, jos paljastuu, että Masalla oli Susanin lisäksi joku toinenkin yhtäaikaa kierroksessa?
Joku ostarilla vastaantullut vaikka?
jos matti tulee ulos nurkastaan ja kommentoi huomisessa iltapäivälehdissä, kun on tuplapäivänumerot.. ja kun on helluntai.. mites se sanonta meni jos ei heilaa helluntaina....
Jospa jossain vaiheessa Matti tulee ulos kaapistaan ja kertoo Seiskalehdelle, kuinka on jo pidemmän aikaa katsellut metrimauria sillä silmällä?
Vielä ei ole ehken sen aika, mutta, kun Masa katsoo, että tuolla paljastuksella saa sympatiapistetitä rohkeasta tempusta, voidaan sekin nähdä.
Pukinsarvet on pientä sen rinnalla.
pöljä, eikö Suomessa ole muita kuin Matti? Minäkin olen jo pidemmän aikaa katsellut Kimmo Sasin ihanaa kaljua, ihania haihtuvia niskassa! Ne todella kiihottavat minua? Kerron sen huomisessa Iltasanomissa! Seiska lehteen ei ole mitään luottamista, vääristävät vain asoita todella rankasti!!!!! Jos seiskaan antaa, niin iltapäivälehdet laukkaavat seuraavana päivänä perässä, "totena"!!!!!
Kimmo Sasin alahuulen sinertävä väri? (hiemaan vivahtaa violettiin)