Vuoden kultturiteko

Legendaarista Amiraalia alkaa taas saamaan vuodenvaihteen jälken. Eikä tarvinnut odottaa kuin kymmenen tuskaista vuotta, rupukaljoja juoden;)

Koskipanomon pojat Tampereella nääs aikovat aloittaa Togon ja Nelsonin etiketeillä varustetun, alkuperäisresepin mukaan valmistetun oluentuotannon.

Eppua siteeraten "Sitten istun ja juon js istun ja juon, kunnes vaahdossa näen kuplan valkean";)
3113
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Oooooojaaa....paras uutinen tällä vuosituhannella.Tuskin maltan odottaa että saa taas nostaa "Togon" huulilleen.

Äänestä

Joudumme juomaan Amiraalimme tuopista, sillä Koskipanimolla (Plevnassa) ei ole pullotuslinjaa. Eli sitä pannaan vain tynnyreihin.

Äänestä
  • Väärin, siis se, että sitä saa vain neljästä ravintolasta. Tiedoksi janoisille, hyvää saa vain Plevnasta, Tillikasta, Teatterikulmasta ja Oluthuoneelta. Ja tämä ei ollut mainos, vaan suuri harmistus siitä, että Typerä fuusioituminen Koffin kanssa pilasi tosi hyvän jutun aikoinaan.

    Harras toivomus pullottamisestakin olisi, mutta taisivat laitteet aikoinaan tulla kaupattua tuonne Viron puolelle, jos oikein muistan. Oli muuten pohjoismaiden nopein pullotuslinja silloin. Kaupaksi kuitenkin kävisi, pullotettunakin, ainakin Tampereella;)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


*** kirjoitti:

Legendaarista Amiraalia alkaa taas saamaan vuodenvaihteen jälken. Eikä tarvinnut odottaa kuin kymmenen tuskaista vuotta, rupukaljoja juoden;)

Koskipanomon pojat Tampereella nääs aikovat aloittaa Togon ja Nelsonin etiketeillä varustetun, alkuperäisresepin mukaan valmistetun oluentuotannon.

Eppua siteeraten "Sitten istun ja juon js istun ja juon, kunnes vaahdossa näen kuplan valkean";)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu