Mites naiset tai muutkin suhtautuu karvaisiin jalkoihin? ja entäs sellaisiin miehiin jotka ajelee säärikarvansa kuikkaan..? onks se ihan luonnollista..
miesten säärikarvat??
sotkammies76
82077
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
pidän hyvin maskuliinisista miehistä ja karvat on aina plussa :) mutta sitten on taas näitä naisia jotka pitävät karvattomista. itse en todellakaan tahtoisi poikaystäväni ajelevan sääriään ja onneksi hän ei niin teekään. mutta tärkeintä on ajatella mistä itse tykkää. ja minkä itse hyväksyy. median luomat ulkonäköihanteet ovat vain yksi mielipide. mikä tuntuu itsestä parhaimmalta, myös saa itseluottamuksen kohenemaan, mikä taas auttaa saamaan hyvää huomiota muilta. :)
1-0 karvan puolesta =)
kiva vastaus sulla joka on ihan totta.
varsinkin silloin kun käyttää shortseja. Myös käsikarvat on rumat, kuten myös kanalokarvat.
Olen itse aika hysteerinen poistamaan karvoja -omat sääreni, kainalot ja bikinirajan (aika pientä kolmiota suosin) käsittelen jopa 2 krt viikossa. Mutta en osaa edes kuvitella, että mies ajaisi sääri-tai käsivarsikarvansa!!! Kuulostaa ihan homppa-jutulta. Pientä siistimistä voi tosi mieskin harrastaa kalsareissa ja jos on ihan mahtava karvoitus selässä, niin ehkä sitä voisi vähentää...rintakarvoitus on mielestäni miehekästä ellei sitten karvoja ole vain muutama hassu. Mielestäni harvalla suomalaisella miehellä karvoitus on ongelma.
mutta jos itse silleen haluaa olla jollekulle mieleen niin tilanne voi olla täysin eri. kieltämättä ei suomalaisilla miehillä mahda olla tämän asian suhteen mitään ongelmia,mutta jokainen saa tietty ajella ja muokata karvoituksiaan miten haluaa ja viittii =)
kysyisin tällaista asiaa, kun olen aika karvainen kaveri, selkäkin tumman karvamaton peitossa, että miten voin ajaa ne selkäkarvat pois, ainakaan minun käsissäni ei ole sellaisia niveliä että voisin ajaa omat selkäkarvani. Kiitos jo etukäteen asiallisista vastauksista.
... joku "luuska" nyppimään ne pois.
Minusta miehella saa (ja pitää!) olla karvat sekä säärissä, käsissä että rinnassa. Ei kiitos kuitenkaan mitään kamalia aarniometsiä... En silti laittanut yhtään pahakseni, kun mieheni oli taas pitkästä aikaa ajellut alapäänsä lisäksi myös rintansa paljaaksi *nams* ;)
Muttamutta, makujahan on yhtä monia kuin meitä naisiakin!