Liisa Hyssälä (KEPU) lähti ennenaikaisesti tarjoamaan Viitasaarta pandemian varalle kaavaillun EU:n lääkevaraston sijoituspaikaksi. Viitasaaren luola ei sovellu lääkkeiden varastointiin.
Peruspalveluministeri Liisa Hyssälä (KEPU) esitti muutama päivä sitten sanomalehti Keskisuomalaisen haastattelussa, että varasto tulisi Viitasaarelle. Hän aikoi tarjoilla asian EU:n terveysministereiden kokouksessa Luxemburgissa perjantaina.
Johtaja Tapani Melkas sosiaali- ja terveysministeriöstä kertoi kuitenkin torstaina, että Lääkelaitoksen selvityksen mukaan luola on epäkelpo. Toista vaihtoehtoa Suomella ei ole esittää. Näin ollen Hyssälä ilmeisesti vaikenee kokouksessa alkuperäisestä ajatuksestaan.
Liisa Hyssälähän on jo aiemminkin jäänyt kiinni näistä kansaneläkkeisiin liittyvistä petoksista.
Narri mikä narri.
Hyssälä teki itsestään narrin
4
197
Vastaukset
- ???
Känän ei tarvitse tehdä itsestään enää narria, sillä mies on synnynnäinen pelle.
- UllaKOLLE
Varastoidaan KÄNÄN ullakolle, sehän on tyhjä.
- ullakolle mahdu
Se on täynnä lepakoita.
- hieno homma
Hyvä, että alat kirjoittamaan epäkohdista etkä kahjoile joka asiassa!
Kyllä se siitä.
vanha palstalainen
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2609291IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3146474Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?691503Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61351- 1091141
Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.841130Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut72973Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin43828Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23726MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk311718