http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=1000000000000003&conference=1500000000000012&posting=22000000016931028
Erityisesti Tikkasen vastaus olisi kiintoisa nähdä.
Minulla on nimittäin vahva aavistus,että Hirsiläkin saa vielä nähdä sitä mitä alunperin lähti hakemaan ja hän peruu puheensa.
Mites ateistit suu pannaan,JOS
6
845
Vastaukset
- Parin kautta
Olisit linkittänyt vielä muutaman mutkan kautta lisää. Nyt vähän turhankin suoraan, vain kolmea linkkiä seuraamalla pääsin asiaan.
Ainiin, järki taitaa sinulta puuttua. Anteeksi, vaadin liikoja. :( - Remontoire
Ihme on asia tai tapahtuma jonka syntyprosessia emme ymmärrä. Ainoa järkevä johtopäätös sellaisen kohtaamisesta on oman tietämyksemme riittämättömyys. Sen pitemälle päättelyä ei voi viedä.
Pysyköön fanaatikot lestissään.
- Tommi
että et halua vastata tähän,koska tiedät itsekin,että se antaisi sinullekin paljon pohtimisen aihetta,jos Hirsilä ilmoittaisikin ihmeparantumisia sittenkin löytyneen.
Vaikka olen sinua välillä marakatiksi sanonut,niin en haluaisi tarkoittaa pahaa, mutta minua ottaa päähän,kun julistat herkkäuskoisille evoluution "ilosanomaa" virheellisin/valheellisin väittein.
No,vastaa tuonne Ateismi-puolelle.
Se ei kaiketi ole väärä foorumi,sillä sen otsikon alla voi ajatella keskusteltavan kaikesta mahdollisesta,joka todistaa ateismin puolesta tai sitä vastaan. - Mr.K.A.T.
Tommi kirjoitti:
että et halua vastata tähän,koska tiedät itsekin,että se antaisi sinullekin paljon pohtimisen aihetta,jos Hirsilä ilmoittaisikin ihmeparantumisia sittenkin löytyneen.
Vaikka olen sinua välillä marakatiksi sanonut,niin en haluaisi tarkoittaa pahaa, mutta minua ottaa päähän,kun julistat herkkäuskoisille evoluution "ilosanomaa" virheellisin/valheellisin väittein.
No,vastaa tuonne Ateismi-puolelle.
Se ei kaiketi ole väärä foorumi,sillä sen otsikon alla voi ajatella keskusteltavan kaikesta mahdollisesta,joka todistaa ateismin puolesta tai sitä vastaan.Miksi hemmetissä mun ptäisi ravata pää kolmantena jalkana teidän fanaatikkojen perässä ?
Minä avasin jo tästä jo aikaa sitten otsikon
"Yleistä uskonnosta"-palstalla jonne se parhaiten sopii. Oletko nähnyt ?
agnostikko
- Mutta todistettavia ihmepar...
ei vaan tunnu löytyvän vaikka kuinka haetaan.
Ateistin suuhan ei mene mutruun eikä väänny muutenkaan. Jos ihmeet pystytään ihmeiksi todistamaan ja joku vielä ne pystyy toistamaankin, niin uskottavahan niihin on.
Vähän sama kuin jumalan kanssa. Jos pystyt todistamaan jumalan olemassaolon, niin alan uskomaan jumalaan enkä ole enää ateisti. Näin helppoa se on meille ateisteille. Ei uskota ennen kuin todistetaan.
Esim kun vaihtoehtoina ovat ID ja evoluutio, niin evoluution puolesta on paremmat todisteet. Siksi uskon nyt siihen. Kun isket paremmat todisteet ID:n puolesta, alan uskomaan siihen.
Toistaiseksi vain ID:n puolesta ei ole yhtään todistetta. IDläiset keskittyy vain torjumaan evoluutioteoriaa. Mikseivät he pyri todistamaan omaa teoriaansa. Lukijat siaisvat sitten valita, kumpi on paremmin todisteltu.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse5328970Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1616180Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos3775241Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli664759Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s1004371Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1664063SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1853942- 921906
- 1041422
- 47979