ai miksi koska Kristinuskoon pesiytyvä liberalismi on vakava uhka se pyrkii saamaan kristityt tekemään kompromisseja sanan ja uskon suhteen.
Liberaali kristillisyys saattaa hyvinkin olla pahempi uhka Kristinuskolle kuin mitä kommunismi oli tai islam on.Miksi?
Historiaa osoittaa että ikinä historian aikana Kristinuskoa ei ole tuhonnut vaino.
Kiinassa evankeliumi menee eteenpäin huolimatta siitä että yhtä ja toista on tehty hallituksen taholta homman vaikeuttamiseksi.
Vaino ei tuhonnut Kristinuskoa antiikin Rooman aikana eikä kommunistisessa Neuvostoliitossa.
Mutta jos Kristinusko rappeutuu sisältäpäin.
Joten minä sanon liberalismille ULOS,ULOS,ULOS.
Liberalismi ulos Kristinuskosta
4
231
Vastaukset
- niin se vaan on
Neukkulassa kirkoista tehtiin nevetoita. Tietty osa osa räjäytettiin ja ateismi oli ainoa sallittu maailmankatsomus.
katsos huonoinakin aikoina maassa oli jonkin verran kristittyjä , krisittyjen toiminta jatkui huonoinakin aikoina,täältäkin salakuljetettiin Raamattuja sinne.
Ja sitäpaitsi Neuvostoliiton viimeisinä vuosina 80-luvun lopulla kristityt pystyivät tekemään katutoimintaa Nevski Prospektilla ja muutenkin pitämään ulkoilmakokouksia suuri on Herran voima.
- josta ei saa ruokaa?
Räppäri Rudy sanoi kerran lehdessä, että hän ymmärtää hyvin, että ihmiset ei käy kirkossa. Ei hänkään menisi ravintolaan, josta ei saa ruokaa...
- metaskeema
Oletko tyytyväinen?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle273375Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A122509Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.952437Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell1072114Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.761683Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥481584Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"
Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta261496Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti4001305- 1321234
Tulipalo viimeyönä
Olipa ikävä kuulla tämä tulipalo, nyt on jatkuvasti asuinpaloja.Grillikausi alkanut.Grillit pois parvekkeilta ja asuntoj151136