Yrittäkää sivtotpasifistr ymmärtää

tuo teidän toimintanne ei pelasta maailmaa eikä tuo rauhaa maailmaan,eikä sillä estetä yhtäkään sotarikosta.

Toinen seikka mikä teidän tulee ymmärtää että rauha saadaan aikaan vasta sitten kun saatana on heitetty helvetin tuliseen järveen.
Sen jälkeen alkaa tuhatvuotinen rauhanvaltakunta.

Eri asia on pääsettekö sinne rauhan valtakuntaan.Omilla teoillaan sinne pääsyä ei voi ansaita.Sinne on ainoastaan yksi tie Jeesus Kristus.
Ja yksi toinen asia sitten siitä miten ärsytätte maailman suurinta sodanlietsojaa.Paholainenhan on ollut jokaisessa sodassa lietsomassa sitä.
Vastapuoli on Kaikkivaltias Jumala ylistämällä Häntä ärsytätte maailman suurinta sodanlietsojaa.

7

598

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ase-Aatami

      jumalaan. Uskon ihmisen tyhmyyteen ja heikkouteen.

    • Toisinajattelu

      "tuo teidän toimintanne ei pelasta maailmaa eikä tuo rauhaa maailmaan,eikä sillä estetä yhtäkään sotarikosta."

      Valitettavasti tulokset ovat turhan laihoja, mutta silti ei ole syytä luovuttaa, koskaan ei voi mitään tapahtua jos ei edes halua yrittää parantaa.

      "Eri asia on pääsettekö sinne rauhan valtakuntaan.Omilla teoillaan sinne pääsyä ei voi ansaita.Sinne on ainoastaan yksi tie Jeesus Kristus."

      Niin, usko Jeesuskeen, kunnioitus uskoa ja raamatun sanomaa kohtaan. Tämä riittää oman näkemykseni mukaan. Tosin nyt olenkin perinteinen suomalainen luterilainen :D

      "Ja yksi toinen asia sitten siitä miten ärsytätte maailman suurinta sodanlietsojaa.Paholainenhan on ollut jokaisessa sodassa lietsomassa sitä."

      Käsittääkseni raamatussakaan ei puhuta että paholainen hallitsisi maailmaa. Tämä maailma on ihmisten tekemä ja vaikuttama, meille on annettu se vapaus ja valta, saamme ohjeita ja apua vain jos pyydämme.

      Ihminen ei osaa jostain syystä tehdä yhteistyötä kaikkien kanssa. Aina on vihollinen jota parempi pitää olla, aina pitää kilpailla. Tuntuu että vain alien invaasio voi ajaa koko ihmiskunnan tekemään yhteistyötä keskenään, invaasion estämiseksi.

      "Vastapuoli on Kaikkivaltias Jumala ylistämällä Häntä ärsytätte maailman suurinta sodanlietsojaa."

      Että pitäisi siis uskoa mihin tahansa muuhun kuin kristinuskoon?

      • "niin usko Jeesukseen,kunnioitus uskoa ja raamatun sanomaa kohtaan"
        Hyvä.Mutta mainitsen että Raamatussa sanotaan että ellei synny uudesti ei pääse taivasten valtakuntaan, myöskin tarvitsee tehdä parannus synnistäRakastaa Jumalaa yli kaiken koko sielusta,sydämestä,mielestä.
        Jumala täytyy olla tärkeysjärjestyksessä sijalla 1.
        "käsittääkseni raamatussakaan ei puhuta että paholainenhan hallitsisi maailmaa"
        Jeesus Kristus sanoi "minulle on annettu kaikki valta taivaassa ja maan päällä"
        Olet oikeassa vaikka paholainen lähettää ihmisen päähän ajatuksen tee näin se ei silti tarkoita että tarvitsisi tehdä.Ihmiset valittetavaa kyllä monesti toimivat niin.

        "että pitäisi uskoa mihin tahansa muuhun"
        Ei vaan juuri Kristinuskoon.Jos on oikeasti rauhanaktivisti silloin vihaa sotaa,ja koska vihaa sotaa niin on looginen ajatus että haluaisi ärsyttää maailman suurinta sodanlietsojaa.Vaikka sillä onkin valtaa jonkun verran niin Jeesus on mahtavampi ja kun olet Jeesuksessa olet voittajan puolella.
        Jos taas uskot muihin uskontoihin niin olet häviäjän puolella.Ja tässä kilpailussa ei tule hopeaa kakkossijalaisille.


    • kirjoittaa
      • ajattelinkin että koska joku esittää tuon LJH-computers-teorian.En sentään ole toimitusjohtaja ainakaan vielä.

        Ja kerrottakoon että tuon firman kanssa minulla ei ole muuta yhteistä kuin että olemme samassa maassa ja käytämme samoja kirjaimia.
        Eli jos joku ajattelee että nyt tulee L.J.H:lle roskapostia ja lähettää sinne niin menee kyllä väärälle miehelle/naiselle.


    • ..Jumalalla on 'taivaallisia sotajoukkoja'.
      Taisi olla jouluevankeliumissa.
      Jumalan esimerkkiä tässä vaan seurataan, armeijaa ylläpidettäessä.

      • ota koppi.

        Jes! Saatiin tällekin alueelle viralline jumalansanan-julistaja.

        Tervetuloa!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Puukotus Kajaanissa

      Kuka puukotti ja ketä? https://yle.fi/a/74-20247765 Vähemmän yllättäen päihteet mainittu
      Kajaani
      59
      1551
    2. Taas henkirikos

      Kuka lienee nyt asialla.
      Ilomantsi
      26
      1184
    3. 85
      1048
    4. Nyt se syksy on sitten alkanut

      Esimerkiksi tänään sataa aamusta iltaan, ja nytkin.
      Maailman menoa
      42
      857
    5. Mitä söpö

      Mies mietit?
      Ikävä
      65
      826
    6. Minä en ole koskaan

      Rakastanut ketään toista yhtä paljon kuin sinua
      Ikävä
      92
      784
    7. Humalassa autolla ajo.

      Tuhti humala hyydytti kuljettajan Suomussalmella -sammui rattiin ,uutisoi Ylä-Kainuu.
      Suomussalmi
      15
      749
    8. Tiesitkö? Jorma Uotisen EX-rakas on Helena Lindgren - Nämä ovat välit nyt: "Me ollaan..."

      Jorma Uotinen ja Helena Lindgren olivat avoliitossa v. 1982-1999. Pariskunta oli aikansa näyttävä julkkispari, missä i
      Kotimaiset julkkisjuorut
      19
      715
    9. Hyvä on sitten, jos et sitä s*ksiä halua kanssani.

      Rakastetaan vaan toisiamme, voin käydä muualla tyydyttämässä fyysisenpuolen tarpeet. Puhumalla tämäkin olisi selvinnyt.
      Ikävä
      131
      715
    10. Vähän pitää

      Kiusia ja näyttää
      Ikävä
      115
      686
    11. Jäljitelmä Birginit

      Ei jumaleisson, Jeffin vaimo kertoo et nää Hermesit olikin jäljitelmiä ja timangit labrarääsää. Anna mun kaikki kestää �
      Kotimaiset julkkisjuorut
      145
      620
    12. Suloinen ja herkkä

      Toiset huomioiva, räväkkä, yllättävä. Ei sellaisesta voi olla pitämättä.
      Rakkaus ja rakastaminen
      31
      615
    13. Hurja pako Kuhmossa

      19 vuotias kaahasi humalassa jalkakäytävälle tänään. Kuka mitä häh.
      Kuhmo
      4
      612
    14. Taidat olla

      Luovuttanut jo minun suhteeni osalta?
      Ikävä
      43
      601
    15. Minä muistan

      Minä muistan sinut nauravana. Sellaisena, joka sai tavallisenkin hetken tuntumaan vähän kevyemmältä, kuin huoneeseen ol
      Ikävä
      45
      570
    16. Anteeksi J-mies

      Anteeksi että myötävaikutin siihen että rakastuit minuun, jota et voi koskaan saada. Viimeksi kun näimme ja katselimme t
      Ikävä
      74
      557
    17. Mä voisin rakastua noihin tähti silmiin

      Katseesi on niin lumoava nainen💚.
      Ikävä
      19
      556
    18. Jos tullaan toisiamme vastaan, niin

      pitäiskö pysähtyä ja onnitella?
      Ikävä
      44
      538
    19. Hyvää yötä hurmuri

      Iltaa haaveeni! Kauniita unia😘 Jospa me vielä nähtäis ja juteltais, suukoteltais ja halittais, siliteltäis ja hyväiltä
      Ikävä
      24
      523
    20. Kenen viisautta on ollut laittaa tie väärällä murskeella pilalle

      Kenen viisautta on ollut kun Siimeksen/Kylmänpurontie pantu pilalle kun on ajettu liian karkeaa mursketta. Rengasliikke
      Hyrynsalmi
      17
      487
    Aihe