Suomea viedään Natoon työntämällä Halonen syrjään

mtv3 uutisissa tänään.
aika sikamaista.

No nato
7186
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

että käy niin, että kansa EI saa äänestää Natoon menosta.
Vaikka meille presidentinvaaleissa luvattiin.


Missä ihmeessä on paikka jossa voisi poliittisesti vaikuttaa, ei vain puolueiden kautta.

Äänestä
  • Suuri JOHTAJA FÜHRER JONG IL vanhanen päättää!

    Äänestä

  • Valtaisat mielenosoitukset ja kansalaisjärjestöjen avulla tekemä vastustus työ niitä harvoja mahdollisuuksia edes yrittää vaikuttaa. Tosin eduskuntatalon tuhopolttokaan ei olisi kovin huono asia. Tosin siitä syytettäisiin terroristeja ja lehdistö saisi kansan vakuuttuneeksi naton tarpeellisuudesta näinä "epävarmoina" aikoina.

    Onko nato puolustus liitto jos sen aseistus ja joukot suurimmaksi osaksi on suunniteltu hyökkäämään. ja valtaamaan maita?

    Äänestä

kansanvalta ei USA:n propagandaa kaipaa

Äänestä
  • Suomettuminen - ei kiitos

    Äänestä

  • reisiluu kirjoitti:

    Suomettuminen - ei kiitos

    ei mene läpi, palaa Korkeavuorenkadulle kulkematta lähtöruudun kautta

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Salaliitto on totta kirjoitti:

mtv3 uutisissa tänään.
aika sikamaista.

No nato

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu