Ei missään tapauksessa

Mitään ydinvoimaa ei tule yhtään enempää - se on periaatekysymys. Mitkään perustelut puolesta tai vastaan eivät voi muuttaa sitä tosiasiaa, että ydinvoimaa ei tarvita.
9318
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Ei yhtään uutta tuulimyllyä. Ne katkoo kaulat.

Äänestä
  • EDUSKUNTA teki periaatepäätöksen rakentaa niin silloin rakennetaan.

    Menkää nyt viherpiipertäjät vaikka jonnekin aavikolle tai grönlantiin elämään ja olkaa hiljaa.

    Äänestä

Eikös sähkö kuitenkin ole mukava keksintö? Suosittelen kokeilua!

Äänestä
  • kenties sen sähkön kokeilua tuoli muodossa? ;DDDD

    Äänestä

  • KIO kirjoitti:

    kenties sen sähkön kokeilua tuoli muodossa? ;DDDD

    Aina löytyy koheltajia, joiden mielestä ydinvoima on turhaa, kun sähköä tulee muutenkin jatkuvasti. Nyhjäävät tyhjästä.

    Kai minä olen sitten niitä, joihin pätee sanonta: tieto luo tuskaa. Tieto tulevan talven tilanteesta sähköntuotannossa ei kyllä hymyilytä.

    Äänestä

  • Jocu kirjoitti:

    Aina löytyy koheltajia, joiden mielestä ydinvoima on turhaa, kun sähköä tulee muutenkin jatkuvasti. Nyhjäävät tyhjästä.

    Kai minä olen sitten niitä, joihin pätee sanonta: tieto luo tuskaa. Tieto tulevan talven tilanteesta sähköntuotannossa ei kyllä hymyilytä.

    valitettavan oikeassa. Sitä voi vain odottaa milloin se iskee.

    Äänestä

"Mitään ydinvoimaa ei tule yhtään enempää - se on periaatekysymys. Mitkään perustelut puolesta tai vastaan eivät voi muuttaa sitä tosiasiaa, että ydinvoimaa ei tarvita. "

No jos sinulla on tuollainen periaate, niin emme kai me sille mitään voi. Jos mitkään perustelut eivät muuta asiaa, kannattaako siitä keskustelupalstalle kirjoittaakaan?

Jos pääsit päättämään asiasta, voisit käyttää valtaasi - vaan SINÄPÄ ET PÄÄSE, koska et osaa keskustella etkä perustella näkökantaasi.

Äänestä

Juuri näinhän Vihreät ovat asian esittäneet. Ydinvoima ei ole järki tai realiteettikysymys vaan nimenomaan periaatteellinen ratkaisu.

Sitten kun joku vielä osaisi selittää että miksi noin mieletön periaate pitää olla, olisin todella kiitollinen...

LOL!

Äänestä

Kysymys on todellakin periaatteista! Mitään ydinvoimaloita ei tarvita. Vaikka saisin kaikki rahanne, en voi tinkiä periaatteista!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Periaatteen Mies kirjoitti:

Mitään ydinvoimaa ei tule yhtään enempää - se on periaatekysymys. Mitkään perustelut puolesta tai vastaan eivät voi muuttaa sitä tosiasiaa, että ydinvoimaa ei tarvita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu