Järjenhivenen sarastus autoverotuksessa?

http://www.verkkouutiset.fi/juttu.php?id=92438

Pitääpä odotella tuonne vuoteen 2008 asti. Toivottavasti eivät sössi tuota lakiehdotusta...
3132
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

jopa perintöverosta. Ettei tarttis maksaa useita kertoja päällekkäisveroa kotimökistään.
Perintöverokin koskettaa todellisuudessa vain köyhiä, saadaan oma asunto veroista pakkohuutokauppaan! Ja köyhä pellolle!

Äänestä

vaan mitähän paskaa on toiseessa vaakakupissan...

Äänestä

Samalla korotettaisiin uuden auton käyttömaksu
1200 euroon vuodessa. Ja vanhemmilla noin
puoleen tuosta. Mutta asia tuodaan julkisuuteen
lakiuudistuksen yhteydessä, ettei siitä koidu
estettä ja hidastetta lakiuudistuksen valmisteluun. Joten hyvä näin?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


/Tutkain kirjoitti:

http://www.verkkouutiset.fi/juttu.php?id=92438

Pitääpä odotella tuonne vuoteen 2008 asti. Toivottavasti eivät sössi tuota lakiehdotusta...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu