kahvi ja pulla 3 eur!

Kyllä ennen EU-aikaa kelpasi. Kahvin ja pullan sai paikoittain 3-4 markalla!
Kansan vaadittava....
13604
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

EUn vika...

jos ihmiset on valmiita maksamaan 3 - 4 euroa kahvista ja pullasta niin ei tarvitse syyttää kuin itseään...

Ei se ole tyhmä joka moista hintaa pyytää vaan se joka sen maksaa...

piikkiq

ps. sosialismi on rikos ihmsikunaa vastaan

Äänestä
  • ja ennen kaikkea totuudesta luopuminen on rikos ihmiskuntaa vastaan.
    EU:n puolustajat, joista suurin osa valehtelijoita tai tahallaan ihmisiä harhauttavia, ovat saaneet liikaa näkyvyyttä mediassa.

    Tiedoksi,sosialismista on luovuttu ja kauan sitten.

    Äänestä

  • valenteleminen kirjoitti:

    ja ennen kaikkea totuudesta luopuminen on rikos ihmiskuntaa vastaan.
    EU:n puolustajat, joista suurin osa valehtelijoita tai tahallaan ihmisiä harhauttavia, ovat saaneet liikaa näkyvyyttä mediassa.

    Tiedoksi,sosialismista on luovuttu ja kauan sitten.

    Onneksi saimme markkinatalouden.

    www.punikkila.fi

    Äänestä


  • kokeiltu kirjoitti:

    ja pöllöt poliitikot meni uskomaan että malli muka vetäisi köyhät mukaansa. Miten kävi, juu, köyhät vedettiin tällä entistä syvempään lokaan ja lapset kärsii

    Äänestä

Jokainen tekee omat valintansa. Kahvi ja pulla eivät ole välttämättömyyshyödykkeitä, joten niitä ei ole pakko ostaa. Kyllä hinta laskee jos ostajia ei tuolla rahalla löydy, joten lopetahan vitsinäisyysmies vitsailusi ja liity oikeaan puolueeseen!

http://www.kokoomus.fi

Ps. Sosialismin aika on ohitse!

Äänestä
  • Kukas ny sontapuolueeseen liittyisi. Kommunismi ja kokoomus on on ihan sama kakka,vaan eri paketissa.

    Äänestä

  • puolueeton1 kirjoitti:

    Kukas ny sontapuolueeseen liittyisi. Kommunismi ja kokoomus on on ihan sama kakka,vaan eri paketissa.

    sillä vastuu vaatii asiohin perehtymistä ja omaa ajattelua...

    piikkiq

    ps. sosialismi on rikos ihmiskuntaa vastaan

    Äänestä

  • Itsepäisyyspuolueen aika on ohi!

    http://www.itsenaisyyspuolue.fi - Verratkaa Kokoomukseen ja nähkää mitä puppua!!!

    Elämme nykyisin yhteiskunnassa, jossa EU:n vastustus ei enää ole välttämätöntä. Tämä on tietoyhteiskunta eikä Impivaara!

    Äänestä

  • talollinen kirjoitti:

    Itsepäisyyspuolueen aika on ohi!

    http://www.itsenaisyyspuolue.fi - Verratkaa Kokoomukseen ja nähkää mitä puppua!!!

    Elämme nykyisin yhteiskunnassa, jossa EU:n vastustus ei enää ole välttämätöntä. Tämä on tietoyhteiskunta eikä Impivaara!

    Kaikki taas vaikutti pulla&kahvin hintaan? 3-4 markalla sai enne euta pullakahvit ja nyt ne maksaa 2.3.50e ja 2e on 12mk että eu on kommunismin tyys sija!!!

    Äänestä

Minäkin olen ihmetellyt kahvin ja pullan hintojen kalleutta. Koska nämä hintojen nousut tulivat voimaan EU:hun liittymisen jälkeen, väkisinkin tuli mieleen, että se on tapahtunut jonkun ohjeistuksen mukaisesti. Kaikesta, mikä suussa maistuu hyvältä, sen hintoja nostetaan pilviin.
Jos olisi tallelle henkisiä, fyysisiä sekä taloudellisia voimia, perustaisin leipomo-kahvilan. Mutta kokemuksesta tiedän, etteivät esim. jalkanikaan enää kestä kovalla lattialla seisomista kun eivät kestä enää jatkuvaa seisomista muutoinkaan ilman jatkuvia kipuja. Joten niistä unelmista on luovuttava - monista syistä johtuen.

Äänestä
  • nostamaan pullakahvien hinnat pilviin. On se EU sitten piru..

    Äänestä

Kävin messuilla. Jouduin maksamaan kahvista, sämpylästä ja lihapasteijasta yht. 7,20 eur.

Miksi pitää joutua ryöstettäväksi kahvilassa. EU on selvästi tämän aiheuttanut...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ihmettelijä_ kirjoitti:

Kyllä ennen EU-aikaa kelpasi. Kahvin ja pullan sai paikoittain 3-4 markalla!
Kansan vaadittava....

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu