Tällainen moka sattui minulle laivalla viime kuussa. Olin jo pitkin iltaa ihmetellyt aina istumon ohi kulkiessani, miksi ihmiset makaavat siellä penkeillä.
Eräällä ohikulkukerralla päätinkin vähän jekkuilla ja huusin ovenraosta "tämä on istumo eikä mikään makaamo!" ja joku huusi takaisin "turpa kiinni juoppo tai pääset putkaan!".
Tunsin pienen piston vatsassani mutta jatkoin iltaa.
Olin tissutellut lähinnä mallaspitoisia alkoholijuomia koko illan ja aloin olla melkoisessa sievässä. Väsyttyäni lähdin hyttiäni kohti, mutta en löytänyt sitä. Päätinkin mennä istumoon lepäämään, mutta muistin huuteluni ja istuin penkillä täysin kunniallisesti.
Ehkä parin tunnin unien jälkeen pistävä tunne vatsassa palasi, ja se herätti minut. Samassa tajusin, miksi ne juopot olivat makuuasennossa istumossa. Painovoima teki tehtävänsä, ja valtava määrä ripulipaskaa tunkeutui anuksestani ulos sotkien sekä pyöräilysortsini että istumon penkit.
Haju ja mekkala oli valtava, eikä auttanut muuta kuin luikkia karkuun aivan ympäriinsä ripulissa.. Onneksi olin kuitenkin osunut lähelle hyttiäni ja pääsin sinne nopeasti.
Pestyäni itseni lähdin aamupalalle ja näin hyvin kyllästyneen näköisen siivoojan istumossa..
Että anteeksi siivoojalle nyt näin Internetin välityksellä!
Ripuloin juovuksissa istumon penkit!
Cici
3
653
Vastaukset
- Kerttuli
Tosi noloa kun olit pyöräilyshortseissa. Hävettäis minuakin.
- lisää
kiki noi sun jutut on tosi huippuja..piristää työpäivää iloisesti..lisää noita juttuja..yhtä asiaa täytyy kuitenkin kysyä..miksi aina pyöräilysortsit? t.fanit
- SomeOne Behind TheWall
Ei saa kysyä tuommoisia. Sortsit kuuluvat ideaan. Jatka samaan malliin vain Cici! Loistavia juttuja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.2812926Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka572326Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3482007- 1151733
Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois1121681Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2121375- 661317
- 681253
- 581232
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl771181