Äärimmäisen huono pääministeri

Maallamme on historiamme huonoin presidentti, yksi huonoimmista eduskunnan puhemiehistä ja huonoin pääministeri sitten Kalevi Sorsan.

Vanhanen on SAK-SDP:n talutusnuorassa kulkeva tahdoton olento. Hän on hylännyt maaseudun ihmiset, suomalaiset arvot ja moraalin.

Enää on kysymys siitä kuinka kauan mafiooso Heinäluoma jaksaa katsella marionettipääministeriä ja rupeaa haalimaan vallan myös nimellisesti käsiinsä.
3269
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Matit ovat erikoistuneet esiintymään naisjutuillansa lööpeissä. Tämän Matinkin aika ja energia taitaa mennä näissä kampaaja- ja konttoristijutuissa. Asiat taitavat päästä unohtumaan tai sitten hälläväliä.

Hyvin saamatonta on ollut pääministerin työ. Halonen ja sossut vievät mennen tullen.
Ketähän tämä Matti edustaa. Onko enää kunnon keskustalaisetkaan hänen toimiensa tukena. Luulisi keskustasta löytyvän enemmän ryhtiä, kuin näissä mattijutuissa.

Äänestä

on tietämättömyyden huipentuma. Vanhanen ei ole vielä käynyt kauttaan loppuun. Sorsa oli niin useasti pääministerinä, että täytyyhän hänen olla pätevä. Ja kaiken lisäksi, sinä olit vielä hänen ministerinä ollessa vielä kakara . Pyörit omissa paskavaipoissasi. Älä poju puhu politiikasta kun ajatus ja tieto on hukassa.

Äänestä

Eipä noissa hallituksissa kauheasti toisiaan voi vastustella.

Mutta nyt asian viereen, eli miten voi olla korkeamoraalinen kristitty ja vastustaa islamia? Eikös tuo nyt ole aika keskiaikainen näkökulma... Ja miksei muut uskonnot voisi olla korkeamoraalisia, mitä ikinä se tarkoittaakaan. Toivottavasti et opiskele teologiaa.

Juu, mutta emminäkään tousta demareiden pelottelupolitiikasta piitta.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


J_Julistaja kirjoitti:

Maallamme on historiamme huonoin presidentti, yksi huonoimmista eduskunnan puhemiehistä ja huonoin pääministeri sitten Kalevi Sorsan.

Vanhanen on SAK-SDP:n talutusnuorassa kulkeva tahdoton olento. Hän on hylännyt maaseudun ihmiset, suomalaiset arvot ja moraalin.

Enää on kysymys siitä kuinka kauan mafiooso Heinäluoma jaksaa katsella marionettipääministeriä ja rupeaa haalimaan vallan myös nimellisesti käsiinsä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu