Kerran laivalla menin istumoon ja väsyneenä pistin makuulle niille penkeille.. enpä kauaa ehtinyt makoilla niin joku huutaa jo että "tämä on istumo eikä mikään makaamo!".. En muuta keksinyt kuin vastata huutaen "turpa kiinni juoppo tai pääset putkaan", ja huutelija häipyi. Huono käyttäytymiseni ahdisti minua niin paljon, että ripuloin pyöräilysortsini käyttökelvottomiksi!
Makasin istumossa!
Hävettää!
1
350
Vastaukset
- SomeOne Behind TheWall
Ihan hyvä juttu tuo. Jatka samaan malliin. Tuo loppu ei oikein sopinut tuohon kokonaisuuteen, mutta muuten ihan hyvä. Mutta muista... Aina on parantamisen varaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra: työttömät tulee velvoittaa töihin
Purra panisi työttömät tulevaisuudessa työskentelemään sosiaaliturvan saamiseksi, koska työllisyysaste ei muuten näytä l3722654Alle 15 oli
Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata632110Mikä on kaivattusi ihanin ja ärsyttävin piirre?
Ja onko hän mies, nainen ja muun sukupuolinen? Mies. Huomaavaisuus. Kiireisyys. Joskus voi rentoutuakin.1111732- 771452
- 1091435
Heh, persut = vassarit = 10,0 %
Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f1861435- 271407
- 801287
Näin Ellen Jokikunnaksen Ralph-poikaa suojellaan julkisuudelta - Katso tuoreet kuvat Italiasta!
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask ovat Ralph-poikansa kanssa kakkoskodissa Italiassa. Mukana on myös Unelmia Italiassa -kuva191283Paula Koivuniemi täyttää tänään 78 vuotta! Sydämelliset onnittelut!
Paula Koivuniemi, tuo suomalaisen iskelmän ikoninen artisti, täyttää tänään 78 vuotta. Muutaman vuoden estradeilta pois401156