Miks kauhee älämölö jostain vankilennoista. Uutislähetyksistä noin puolet on käsitelly menneellä viikolla ko. juttua. Ketä tää oikeen kiinnostaa, miks tää on saanu noin paljon lähetysaikaa? Itseäni ei vois vähempää kiinnostaa mitkään vankilennot! Ja veikkaan ettei kiinnosta muitakaan!
CIA:n lennot ???
mitä ihmettä?
1153
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Tulee mieleen, että kansaa harmittaa ei niinkään se, että EU-maat ovat mukana terrorismin vastaisessa taistelussa yhdessä USA:n kanssa, vaan se että kun Yhdysvaltojen laki ei salli kovia kuulustelumenetelmiä omalla maanperällä, niin siiretään sitten asia muihin maihin (esim Itä-Eurooppa).
Kyllä amerikkalaisiakin harmittaisi, jos vaikka Suomi kuljettaisi terroristeja vaikka Idahoon kuulusteltaviksi, kun Suomen laki ei salli sitä.
Ts. Ylennetään oma valtio "kunnon oikeusvaltioksi" ja samalla alennetaan muut valtiot..