tarkottaako ettei koko kesänä, vai kantsiiko vielä toivoa?? Jospa sitten jussiksi löytäisi jonkun ihmemiehen sellasen viiskypäsen,,alle tai yli.
Ei heilaa taaskaan...
Helluntai-heilatar
141232
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
sopiva ikä täsmää
Jos ei heilaa Helluntaina niin jono Juhannuksena!!
Rupee vaan miettimään vuoronumero systeemiä=))
Hyvää kesää...
..siis toivoa on..eli ei kantsi vaipua masennukseen..
ihmeisiin
Juhannukseksi voi löytää ihan tavallisenkinkin miehen, 50 tai vähän yli jos tahtoa riittää. Itse olen sellainen, tavallinenkin, mutta erilainen.
Oispa muuten tosi ihana löytää just sellainen "omantienkulkija" sellainen joka sopis just mulle...myös omanpolunkulkijattarelle. Ja tahtoa ja toivoa riittää niin kauan kuin on tarvis..
kun kesäkolli teki ohikan ja häippäs, päätin kesäheilan toivossa tyytyä vanhaan, eli heila oli helluntaina, mutta ei se jota halusin.....!
...että, jos ei heilaa helluntaina, ei AIDSia adventtina eikä lasta laskiaisena, joten ei sinulla ole mitään hätää. Hyvää kesää!
jonoa juhannuksena
taas.Onko ihmemies löytynyt,millainen olet,missä olet.
joten jussia se on ooteltava..kun kerran jonossa saavutaan..tarttee vissiin tehdä taikoja. Joo ja riittää kyl tavallinen urho eikä mikään "ihmemies".
Minulle kävi myös samoin, mutta työkaverini sanoi....jos ei heilaa helluntaina niin jono juhannuksena....
..esiin sie minulle tarkoitettu mies. Ettei tarvis juhannukseen saakka odotella...
Miten on onko jonotusta, vielläkö löytyy jonotus numeroita