SIis toi Purppuravyöhyke on just NIIN ÄIJJÄ leffa kun voi vaan olla, lol oikein nauruksi pistää eihän tota voi tosisaan katsoa kukaan urpokaan )
Purppuravyöhyke hahaa kunnon äijäilyä
5
427
Vastaukset
- napapaljaana
kolmas kerta kun aloin katsoa ja nyt katsoin väkisin loppuun. oli kyllä koettelemus niin sontaa oli koko lehva. kyllä DAS BOOT U96 on neron taidon näyte tuohon verrattuna,paras sotakuva.
- cage
Mä olen tyttö ja mä melkeen pidin tosta. Ei se siis todellakaan mikään mukaansa tempaava ole, mutta kaikkihan pitää sankari elokuvista.
Ei ole U96:sta voittanutta. Sukellusveneleffat taitavat olla vaikea laji. Amerikkalaisilla homma kusee siinä, että niiden on ihan pakko tehdä jotain sankarirainaa.
- jenkit pois USASTA
amerikkalaiset haluaa katsoa vaan AMERIKKALAISIA SANKAREITA ja rahan takia elokuvia tehdään vai kuvitteleeko joku että hollywood haluaa antaa maailmalle laatu kuvia,ei vaan se ratkaisee että saadaan mahdollisimman monta jenkkikatsojaa. siksi meitä muitten maiden kansalaisia jurppii kun joudutaan katsomaan jenkkipaskaa.
- Anonyymi
Das boot parempi ja inhimillisempi
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jalankulkija kuoli. Poliisi etsii mustaa BMW Coupe -autoa, jossa on punertavat vanteet.
Jalankulkija kuoli jäätyään auton alle Joensuussa – kuljettaja pakeni, poliisi pyytää havaintoja https://www.mtvuutiset.1954507Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?
Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki313190Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan
eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma312904PÄIVÄN PARAS: Nigerialainen haki turvapaikkaa Suomesta, lähti takas huilaamaan
kotimaahansa, koska turvapaikan saaminen kesti niin kauan. Ja tämän kertoo ihan Yle, eikä yhtään toimittaja kyseenalaist742792Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella
Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne602776Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle
Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv902625Pidennetään viikko 8 päiväiseksi
Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest142361Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?
"Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k1002139- 1141330
- 631138