mitkä on johtaneet kuolemiin!
Onko älyttömyys taas kasvanut "rattimiehillä"?
Onko älyttömyys taas kasvanut "rattimiehillä"?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Nuori kolli ostaa ekan autonsa ja tarjouksesta kuusi mäyräkoiraa sekä uskoo olevansa taitava kuski. Kaarasta otetaan kaikki irti lauantai illan huumassa ja kiverässä mutkassa kaara karkaa käsistä ja livahtaa metsään. Hautakiveä ryhdytään hiomaan.
Vähän vanhempi kolli, tukevasti päissään näyttää tenuissaan takapenkillä hoilaaville kavereilleen miten corolla kulkee. Corolla kulkeekin muttei sinne minne kuski haluaa vaan suistuu metsään. Useampia hautakiviä tilataan.
30-40 vuotias mies, tanakasti humalassa mutta omasta mielestään selvä päättää lähteä ravintolasta kotiin autollaan. Pian mies sammuu ja auto sisältöineen suistuu jokeen. Naarauksen tuotettua tulosta hautakiveen aletaan hakata nimeä.
55 vuotias pariskunta on matkalla mökille mukanaan peräpenkillinen lapsenlapsia. Vastaan tulee joku edellämainituista. Hautakiviä aletaan tehdä oikein ylitöinä.
Suomalaiset ovat rapajuoppoja ja suurelta osin rattijuoppoja, aina eduskuntaa myöden. Ihme, että sentään jokunen auto pysyy tielläkin.
Aika monta, kolme korillista. Harvoin näkee sellaista ostajaa, joskus kuitenkin. Viisi korillista kossua ostivat eräät ryhtyessään juomaan ja välillä hakivat sitä koreittain lisää. On muuten totta.
Koko valheelle rakentunut Suomi, jonka vuoksi kansa voi pahoin. Saatana hallitsee, seuraukset näkyvät.
mutta näyttää sille, että lääkityksesi ei ole linjassa taudinkuvasi suhteen. Kysyppä lääkäriltäsi. Ei ihmisellä voi aina mennä NOIN HUONOSTI!
Tai provoilija, ehkä molempia, huono kummassakin.