kun ne teettää kaikki asiat muilla ja sitten kun homma on valmis aletaan v*ttuilla.
Aivan kuten työelämässä!
Kokoomushan alensi verojakin yli 50 vuotta ja jonkinlaista parannusta on saanut aikaan vain kepu ja sdp.
Aivan kuten työelämässä!
Kokoomushan alensi verojakin yli 50 vuotta ja jonkinlaista parannusta on saanut aikaan vain kepu ja sdp.
Vastaukset 7
Vanhimmat
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=110&conference=1500000000000107&posting=22000000017119638
Se oli se demarienemmistöisen Holkerin hallituksen aikainen työttömyyskriisi, miksi Sdp hävisi vaalit ja joutui oppositioon.
Viimeisten hallituskuvioiden aikana kansalle selvisi se, että Kansallisella kokoomuksella on patologinen vimma hävittää kansallinen varallisuus. He tekivät Suomesta tyhjätaskun ja maan, jossa suurtyöttömyys on normaalitila. kannattaa muistaa, että palvelut romahtavat kun veroja lasketaan. Kokoomuksen ajatus on, että vain rikkaimmat saavat palveluja ja terveydenhoitoa. Työttömille kuuluu vain kivulias ja hidas kuolema. Muuta kokoomus ei heille tarjoa.
Taitaa olla kyllä viestillä väärä foorumi. On kyllä viestin kirjoittaja aika pihalla, jos luulee, että kokoomus ajaa vain rikkaiden asiaa. Itse asiassa Kokoomus taitaa olla ainoa puolue, joka ei varsinaisesti aja kenenkään yksittäisen kansanryhmän asiaa. Se on mielestäni ainoastaan järkevää.
Ideahan on, että kaikki on tasa-arvoisia ja jokainen saa itse valita mitä elämällään tekee oli sitten rikas tai köyhä. Toki jokainen kantaa myös vastuun omista teoista. Siitähän Kokoomuksessa kyse.
asiaa. Köyhät saa pysyä köyhinä ja rikkaat rikkaina!
Odotan innolla, kun esität minulle perusteluita ja jotain konkreettisia todisteita, että Kokoomus ajaa esittämiäsi aatteita. Pelkkä typerä lause ei paljon sinua auta. Luultavasti käy vain niin, että kirjoittaja katoaa jonnekin.
No eikö tämä Kataisen sammakko SAK:lle - Luopukaa solidaarisesta palkkapolitiikasta kiteytä koko asian?
Mitä tämä tarkoittaa:
-Jos jaettava palkkasumma kasvaa määrällä x% vuoden kuluessa, ja pienituloisimmat jätetään tämän kasvaneen kakun jaosta paitsi (ei-solidaarisesti), niin parempituloisten siivu kasvaa enemmän kuin tuon x%, joten olen ymmärtänyt, että kokoomus ajaa nimenomaan näiden parempituloisten etua köyhempien ja pienituloisempien kustannuksella.
Saisiko sen verran tarkennusta, että millon Katainen on näin sanonut ja missä. Linkkiä kiitoksia.