Viestini sensuroitiin vähän aikaa sitten. Päättelen siitä, että sheriffi on änkyrä. Mutta tahdon edelleen sanoa kaikille palstan kansalaisille, että EU-vastustuksen aika on pian lopullisesti ohi.
EU:n suunnittelemat, elämää helpottavat avustukset toteutuvat pian. EU on luvannut 2 miljoonaa uutta työpaikkaa vuoteen 2010 mennessä ja kehittänyt lukuisia uusia direktiivejä hyvinvoinnin edistämiseksi. Se on myös luonut Suomeen uuden sukupolven kirkassilmäisiä opiskelijoita, jotka kuuliaisina ymmärtävät Suomen paikan suuressa EU:ssa ja suuressa maailmassa. Kansainvälisyyskasvatuksen tulevaisuutta.
EU:n vastustus on vanhojen ihmisten tapa, vaikka sitä yhä useammat nuoret sortuvatkin harrastamaan. Valitettavasti kaikki nuoret aikuiset eivät ole osanneet erottaa sitä, että EU on hyvä, ja ovat liittyneet yhteiskunnan alhaisiin, EU:ta vastustaviin kieroihin voimiin. Jos tämä nuorten valuminen EU:lle vihamieliseen suuntaan lisääntyy, Suomen globaali kehitys ei ole tulevaisuudessa turvattu.
Silti EU-vastustuksen aika on ohi. Sillä globaali, pieni raikas pippurinen EU-kannatus on tulevaisuuden aate. On oltava dynaaminen ja joustava, hypättävä uuteen kehitykseen EU:n moninaisilla aalloilla. Vapaa liikkuvuus on tosiasia!
EU-vastustuksen aika on OHI
16
385
Vastaukset
- huhhuijaaA
kuules nyt,asia on niin että eu:n tulee ansaita arvostus ja miten se voi sen tehdä kun lopullista tuhoa siellä suunnitellaan koko ajan elikkäs perustuslain läpilyömistä.En jaksa käsittää miten voit yrityksessäsi olla tyytyväinen siihen kehitykseen että saat pelätä koko ajan että tuleeko eu:sta sellainen urkupiliipyöriäiskurkunkäyryystervadirektiivi että joudut lopettamaan toiminnan tai ainakin että tulee taas eu:n takia kustannuksia.veljelläni on kuljetusfirma ja hänelle tulee kymmenien tuhansien eurojen kustannukset kahdesta autosta,kun eu päätti että autoja tulee kaventaa.oudointa tässäkin päätöksessä on se että sitä perustellaan kilpailuedulla.hemmetti soikoon eikö yritystoiminnassa kuulukin olla kysymys kilpailusta ja se on tervettä,no eu haluaa kaikesta samanpaksuista,myös taloudesta.
10vuoden kuluttua suomi on huomattavasti köyhempi kuin nyt ja uudet balti eu maat ovat vauraampia kuin nyt,tasapaksua tasapaksua,eli olemme kuin sosiaalitoimisto heille.
ja mikä hemmetin vapaa liikkuvuus,ei minua estellyt ennen eu:ta mikään eikä kukaan paitsi että nyt pääsee huumelastissa helpommin maasta toiseen ken haluaa,niin ja eu:n takia alkoholiongelmat ja sitäkautta kustannukset kasvoivat ja kasvavat,kiitos eu.
ja miten voit luulla että vastustus on ohi?tiedämpä sanoa että 10 vuoden kuluttua eu on joko kaatunut tai kaatumassa.ON TÄYSIN MAHDOTONTA AJATELLA ETTÄ SELLAINEN JÄRJESTELMÄ JOSSA KANSANVALTAA EI OLE LAINKAAN ,VOISI TOIMIA PITKÄLLÄ AIKAVÄLILLÄ.VAIKKA EU:N PÄÄTÖKSET OLISIVAT KAIKKI HYVIÄ KAIKILLE,MIKÄ ON MAHDOTONTA,NIIN SIITÄ HUOLIMATTA SELLAINEN JÄRJESTELMÄ JOSSA ASIAT SANELLAAN KAUKAA EUROOPASTA MEILLE TÄNNE POHJOLAAN EI VOI KOSKAAN TOIMIA,KOSKA SIINÄ EI TOTEUDU KANSAN TAHTO VAAN MUUTAMIEN HERROJEN TAHTO JA KANSA HALUAA VALTAA MAAN OMISTA ASIOISTA.
KUKA HALUAA OLLA KOIRA?- talollinen
Yksilöiden murheet jääkööt vähemmälle. Yleinen hyvä suuntaus kyllä korjaa ne ennen pitkää, jos olette veljenne kanssa yritteliäitä. Se on pelin henki.
- nomex
Jaapotat samaa eu potaskaa mm työllis tilanteen paranemisesta kuinka sitä mukamas eu parantaa eihän se ole sitä työllisyyttä parantanut edellisilläkään kerroilla joten miksi nyt yht äkkiäja alle 10 vuodessa? kuule ihannoimasi eu illuusio kaatuu hyvinkin pian ja eun kannattajat siinä samalla:) tahdotko olla noiden eu änkyröitten joukossa ja saada isänmaan petturin maineen? eu on jo sinänsä sula mahdottomuus ja nythän jopa eu virkamiehetkin pelkäävät eun kaatumista:) joten otahan sinäkin Suomi lippu esiin ja ota Suomen valtiota kohtaan iloisempi asenne elämäsikin hymyilee eikä tarvitse ajatella synkkää euu asiaa koko ajan hermothan siinä kärsii kuten olet huomannut:) koko ajan vaan euuta hoet:)
- talollinen
Siinä kaikki.
- nomex
talollinen kirjoitti:
Siinä kaikki.
10 vuoden sisällä osa (entistä) euta:) eu on byrokraattien ja sioinistien tyyssija jossa kaikénlaiset roistot saavat pesiä ja rakentaa majaansa!! pois eusta ja ja irti eun byrokratiasta!!
- lässyn lässyn
Mene töihin!
- talollinen
Olen töissä.
- nomex
talollinen kirjoitti:
Olen töissä.
kierrätys keskuksessa?
- WADI
talollinen kirjoitti:
Olen töissä.
No ole tyytyväinen. Kohta niitä töitä ei enää ole
jollet ole joku pystyynkuollut virkamies. Tai voihan se olla, että EU antaa sulle jonkun reservaattivartijan paikan, jossa voit ylistää epäjumalaasi. Let's live in hope ! - talollinen
nomex kirjoitti:
kierrätys keskuksessa?
...
- KellopeliA
Ainakin päätä pehmentävästi. Tiedätkö, että kenestä tahansa tulee "änkyrä" vaikka tätä palstaa seuratessa. Tiedätkö miksi? Koska kirjoituksesi ovat aina samaa HURMOSTA alusta loppuun ilman järjen hiventä ja ainuttakaan perustelua.
Jatka samaa rataa. Kohta olet itsekkin änkyrä!- talollinen
Ja kirjoitukseni ovat tehneet kaikista valistuneemmista ihmisistä jo EU:n kannattajia.
- WADI
Aivan kuin suoraan neuvostopropagandan kulta-ajoilta. Oi suuri ja mahtava EUVOSTOLIITTO!!!!!!!!
- talollinen
Änkyröinnin aika on ohi, kuten Neuvostoliitonkin. Olette kommunisteja. Mutta EU on tulevaisuuden valtakunta.
- nomex
talollinen kirjoitti:
Änkyröinnin aika on ohi, kuten Neuvostoliitonkin. Olette kommunisteja. Mutta EU on tulevaisuuden valtakunta.
eu muistetaan 10 vuoden päästä historiassa kömpelönä yrityksenä tehdä demokratiaa mutta kaatui virkamiesten keskinäiseen vallan tavoitteluun ja ahneuteen sekä kaikenlaisten eu fanattikkojen sekoiluun:)
edes alkanut.Wait and see.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä
Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla6252389Hotellille löytyi ostaja....
Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,291187- 1091138
Saana airola ja. muusikko spekulaatiota
Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki101026- 93925
Onko se loukkaavaa
Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k101875Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen
Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?93795Onko kaivattusi seinäruusu?
Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai50759- 64741
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e229653